מנהלת הליגה: 100 אלף שקל לקבוצה ההוגנת ביותר

"מגן הכבוד", התואר לקבוצה ההוגנת ביותר בליגת העל שבכדורגל יזכה את המנצחת ב-100 אלף שקלים. כל 14 הקבוצות הגישו את מועמדותן.

נרי וייס , כ' בחשון תשע"ו

נשיא המדינה ריבלין. משנה את הכדורגל
נשיא המדינה ריבלין. משנה את הכדורגל
צילום: פלאש 90

מי תהיה הקבוצה ההוגנת של המדינה? כחלק משינוי התדמית של ליגת העל בכדורגל, החליטו בעונה שעברה מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו, המועצה למניעת אלימות בספורט ובית הנשיא ליזום את "מגן הכבוד". 

מיזם "מגן הכבוד", שהושק כאמור בעונה שעברה זיכה את הזוכה בו ב-50 אלף שקלים בנוסף להיותה הקבוצה ההוגנת של המדינה וכזו שעוסקת רבות למען קהילת האוהדים שלה. השנה הוחלט כי הפרס יוגדל פי שניים מזה של העונה שעברה כשהזוכה בתואר הנכסף תקבל מענק של 100 אלף שקלים. 

התואר הנכסף יוענק למועדון הכדורגל המצטיין בעשייה החברתית והערכית ובמאבק באלימות ובגזענות, כשכל 14 קבוצות הליגה הבכירה הגישו את מועמדותן למיזם. 

בנוסף לתואר "מגן הכבוד" יוענק השנה גם אות כבוד למועדון "פורץ הדרך" אשר ביצע את תהליכי השינוי המשמעותיים ביותר מהעונה הקודמת בכל הקשור להתנהלות ערכית והוגנת.

בעונה שעברה המדדים לזכייה בתואר "מגן הכבוד" התבססו על מדדי מניעת האלימות של ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א, אך העונה כבר המדדים יהיו כאלה שיתאימו הרבה יותר לליגה הישראלית כשגובשה ועדה מיוחדת שמטרתה להעמיק את המדדים לתחומי עשיה נוספים.

בין שלל הדגשים שייבחנו יהיו: תרבות ארגונית, פעילות הקבוצה הבוגרת למען הקהילה וכמודל לחיקוי עבור ילדים, עשייה במחלקת הנוער, מיזמים קהילתיים חינוכיים והקשר שבין המועדון לקהל האוהדים.

לא רק קבוצות ליגת העל יתחרו העונה על תואר הקבוצה ההוגנת של המדינה, כי אם גם האוהדים של הקבוצות השונות. במסגרת זאת תיערך תחרות בין קהלי האוהדים של כלל קבוצות ליגת העל בכדורגל, לאור ערכי "מגן הכבוד". הקהל המנצח יזכה בסכום על סך 140 אלף ש"ח.

עוד דרך בכדי להילחם באלימות שבמגרשים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il