גילה גמליאל
גילה גמליאל צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשרד לשוויון חברתי יקיים ביום שני הקרוב את האירוע המרכזי לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן.

באירוע, שיתקיים בהיכל הספורט מלחה בירושלים, ישתתפו מיטב מהאמנים יוצאי עדות המזרח ובהם גיא זו-ארץ, קובי אוז, לירז צ'רכי, דיקלה, גלעד שגב, חיים אוליאל, סגיב כהן, יאיר דלאל ועוד.

כמו כן, ישתתפו השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, היוזמת את האירוע, שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים מהארץ ומן העולם וכמובן - העמותות והארגונים של יוצאי עדות המזרח בישראל.

במהלך הערב יובאו סיפוריהן המרגשים של הקהילות היהודיות בארצות ערב ואיראן על הפוגרומים, על הרדיפות ועל יציאתן וגירושן מארצות מוצאיהן לארץ ישראל. סיפורים אלו, שלא סופרו מעולם, יובאו בגוף ראשון על ידי נשים ואנשים שחוו על בשרם את סבלות היציאה והגירוש מארצות ערב ואיראן.

יצוין כי, עד כה נרשמו לאירוע למעלה מאלפיים בנות ובני עדות המזרח מכל רחבי הארץ אשר ייקחו חלק באירוע וישנן רשימות המתנה של עוד מאות רבות המבקשות להשתתף באירוע.  

"זכות גדולה להוביל מהלך של צדק היסטורי", אמרה גמליאל, "יש כאן תיקון לעוול בן עשרות שנים של דחיקת יהודי המזרח מהשיח הציוני. שימור המורשת היא המומחיות הלאומית שלנו. היא סוד הישרדותנו ותקומתנו. כעם חפץ חיים, חובתנו לטפח את המורשת הלאומית השלמה שלנו – על סיפורה המזרחי ועל סיפורה המערבי".