"החרם יפגע בראש ובראשונה בעובדים הפלשתינים"

סמנכ"ל בחברת 'מיה' חושש מסימון המוצרים בחו"ל וקורא לאירופאים להתעשת, "מישור אדומים הוקמה כדי לעודד עבודה משותפת עם פלשתינים".

בני טוקר , כ"ב בחשון תשע"ו

נערכים שם לחרם. שגריר האיחוד האירופי
נערכים שם לחרם. שגריר האיחוד האירופי
צילום: חזקי עזרא

טל שגיא, סמנכ"ל מכירות ושיווק, של חברת מיה תעשיות מזון, שמשווקת לישראל ולחו"ל מוצרי אפייה, קטניות, תבלינים, חטיפים מוצרים יבשים ועוד, מודאג מההנחיות של האחוד האירופי לסמן מוצרי התנחלויות. אך סבור שאת הפגיעה האנושה יספגו דווקא העובדים הפלשתינים.

"סימון המוצרים לא עושה לנו טוב, אבל צריך לזכור שאזור התעשייה במישור אדומים הוקם לפני לא מעט שנים, בשם החזון לשלום ועבודה משותפת עם הפלשתינים. יש כאן היום 3000 פועלים פלשתינים, שברשות הפלשתינית לא היו מוצאים עבודה, ובמקרה הטוב היו מרוויחים 1000 ש"ח לחודש, וכאן הם מקבלים יותר משכר מינימום. אז ברור שסימון המוצרים יפגע בנו ובמפעלים אחרים, אבל הפועלים הפלשתינים יפגעו יותר מכולם".

לדבריו תמיד אפשר במקרה הכי קיצוני להעביר את המפעל לאזור אחר, אבל זה אומר שלפלשתינים כבר  לא יהיה מקום עבודה, "זה עצוב שאת הארגונים האירופאים לא באמת מעניין גורלו של הפלשתיני שעובד אצלנו, הם רק מתלהמים ומעודדים אלימות. אנחנו, מקסימום נצמצם בכח אדם, או שנמצא שווקים אחרים, או במקרה קיצון  נאלץ לעבור למקום אחר, אבל הם אלה שיוותרו ללא מקום עבודה".