ולרשטיין נגד בנט: מנעת ממני לשרת את הציבור

מתקפה חריפה מצד ראש מועצת יש"ע לשעבר שטוען: בנט טירפד את המועמדות שלי לתפקיד ראש החטיבה להתיישבות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשע"ו

ולרשטיין נגד בנט: מנעת ממני לשרת את הציבור-ערוץ 7
מתקפה חריפה. ולרשטיין
פלאש 90

פנחס ולרשטיין, מי שהיה ראש מועצת יש"ע, יוצא הערב במכתב פומבי שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו נגד השר נפתלי בנט, על רקע אי בחירתו לתפקיד ראש החטיבה להתיישבות.

ולרשטיין מאשים את בנט, "כל הכבוד, הצלחת למנוע ממני לשרת את ציבור החלוצים במסגרת החטיבה להתיישבות. כל זאת כמובן מתוך שיקולים רציונאליים לגופו של עניין ולא חלילה נקמה קטנה, על היפגעות מביקורתי כלפיך".

הוא מספר כי החליט להגיש את מועמדותו לתפקיד, רק לאחר שהתברר לו מעל לכל ספק ,שנציגי ההתיישבות מכל הזרמים הפוליטיים מאמינים שהוא, ולרשטיין, "המתנחל הדוס" ,מסוגל ליצג אותם נאמנה.

"כמה לא מפתיע, אתה אישית החלטת שאני פגעתי בך ועל כן לא תאפשר זאת. לא על זה תהיה תפארתך. זו אולי החלטה פוליטית אבל בוודאי לא מנהיגותית", תוקף ולרשטיין ומציין שכשעבד עם השר שלום, הדבר נעשה חרף ביקורת על השר שנמתחה מצידו בעבר.

"כמי שרואה במפעל ההתיישבות בכל חבלי ארץ ישראל ערך ציוני זו זכות גדולה עבורי לשרת את המתיישבים באשר הם. ואעשה כל אשר לאל ידי לעמוד לצידם אף בימי סגריר ולשרתם ככל אשר אוכל", הבהיר ולרשטיין.

בסיכום המכתב הוא מציין "אני רואה בתנועה הדתית לאומית ערך המקדש את המפעל הציוני, וכולי תפילה שתהיה ראוי למשימות שעומדות בפניך".

כזכור, ולרשטיין התמודד מול גאל גרינוולד על תפקיד ראש החטיבה להתיישבות, כשהאחרון זכה בתפקיד, בין היתר בשל תמיכת מפלגת הבית היהודי.