בגלל המצב הביטחוני? משחקי פלסטין הועתקו

משחקי הכדורגל בין נבחרות ערב הסעודית ומלזיה לזו של פלסטין הועתקו משטחי הרשות. בגלל שיקולים פוליטיים או בשל המצב הביטחוני?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ו

ג'יבריל רג'וב. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית
ג'יבריל רג'וב. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית
צילום: רויטרס

"האם אצטדיון הכדורגל ברמאללה הוא המסוכן ביותר בעולם?", כך נכתב באתר האינטרנט של עיתון ה"סאן" באנגליה. כותרת זו נכתבה בעקבות התערבות שנויה במחלוקת של ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

היום (רביעי) החליטו בארגון הכדורגל העולמי להיענות לבקשת נבחרות הכדורגל של ערב הסעודית ומלזיה, ולהעתיק את משחקיהן מול נבחרת פלסטין, שהיו אמורים להתקיים בתוך שטחי הרשות.

מחר היה צריך להתקיים משחק הכדורגל בין נבחרות פלסטין וערב הסעודית במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018 באצטדיון שברמאללה, אך הנבחרת האורחת מערב הסעודית הודיעה כי היא אינה תגיע למשחק. משחק זה אמור היה להתקיים כבר לפני חודש, אך בהתאחדות הסעודית עמדו על כך שלא יופיעו למשחק אם זה יתקיים בתוך שטחי הרשות הפלסטינית. לדברי ההתאחדות הסעודית, הסיבה להחרמת המשחק הינה החשש מהמצב הביטחוני וההסלמה שבין ישראל לפלסטינים, אך ברור לכל שזו אינה הסיבה האמיתית. 

למעשה, הסיבה האמיתית לסירובם של הסעודים להופיע למשחק, הינה הסירוב שלהם להכיר במדינת ישראל ולקבל ממנה אישורי כניסה אל תוך תחומי הרשות הפלסטינית, כמו גם המעבר במחסומי צה"ל לשם כניסה אל הרשות. גם מלזיה הצטרפה אל בקשת הסעודים שלא להופיע ברשות, כשהייתה אמורה לשחק את משחקה מול נבחרת פלסטין בחברון, ולארגון הכדורגל העולמי לא נותר אלא להתערב ולהתקפל מפני שיקולים פוליטיים.

ועדה מיוחדת שהתכנסה היום מטעם ארגון הכדורגל העולמי החליטה על העתקת המשחקים בין נבחרות מלזיה וערב הסעודית לפלסטין כששני אלה יתקיימו במגרשים נייטרלים, אך עוד לא ידוע היכן בדיוק יהיו אלה.

באתר האינטרנט של עיתון ה"סאן" האנגלי ייחסו את בקשת העתקת המשחקים של הנבחרות האורחות להסלמה במצב הביטחוני כשכתבו כי "בעקבות התקפות של פלסטינים על אזרחים ישראלים נוצרה הסלמה בפלסטין".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il