בצלאל טרייבר יעמוד בראש רח''ל

שר הביטחון יביא לאישור הממשלה את מינויו של תת-אלוף במילואים בצלאל טרייבר לתפקיד ראש רשות החירום הלאומית. "בולדוזר של עשייה".

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ו

בצלאל טרייבר
בצלאל טרייבר
צילום: משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון יביא ביום ראשון לאישור הממשלה את מינויו של תת-אלוף במילואים בצלאל טרייבר לתפקיד ראש רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון (רח"ל).

טרייבר מכהן כממלא מקום ראש רח"ל החל מחודש יוני 2014, זאת במקביל לתפקידו כסמנכ"ל וראש אגף מבצעים לוגיסטיים, תפעול ונכסים (אמו"ן) במשרד הביטחון בשש השנים האחרונות. הוא הומלץ לתפקיד, לצד מתמודד נוסף, על ידי ועדת איתור מועמדים, ונבחר בידי שר הביטחון יעלון.

רשות החירום הלאומית היא גוף המטה הלאומי שליד שר הביטחון לטיפול והיערכות למוכנות העורף למצבי החירום השונים, בהם מלחמה, רעידת אדמה ועוד. רח"ל מתאמת, בין היתר, בין משרדי הממשלה השונים, רשויות ייעודיות לחירום וכלל הרשויות המקומיות ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם פיקוד העורף, משטרת ישראל ושאר כוחות הביטחון וההצלה.

טרייבר שימש כממלא מקום ראש רח"ל במהלך מבצע "צוק איתן". בין תפקידיו בעבר: מייסד מנהלת המעברים, סמנכ"ל למנהל וארגון ברשות שדות התעופה, ראש מטה שר הביטחון אלוף במילואים יצחק מרדכי, ראש אגף המבצעים וממלא מקום ראש מטה נציבות כבאות והצלה.

בצה''ל שימש בין היתר כראש לשכת הרמטכ"ל רב-אלוף במילואים משה לוי ז"ל, מפקד חטיבת אפריים וסגן קצין חי"ר וצנחנים ראשי.

שר הביטחון יעלון אמר כי "במהלך התקופה בה הוא מכהן כממלא מקום ראש רח"ל, הוכיח בצלאל טרייבר יכולת מקצועית וניהולית מרשימה, באופן שגרם לו להוביל את הטיפול בעורף בצורה מיטבית. במיוחד באו לידי ביטוי יכולותיו בימי מבצע 'צוק איתן', זמן קצר לאחר שנכנס לתפקיד.

"מאז תום המבצע הוביל טרייבר תהליך של הפקת לקחים על מנת להגיע לעימות הבא מוכנים אף יותר מבחינת הטיפול בעורף. לא בכדי זוכה טרייבר להערכה רבה בקרב ראשי רשויות מקומיות ברחבי הארץ", הוסיף יעלון ותיאר את טרייבר כ"'בולדוזר' של עשייה, האחראי בהצלחה רבה על ארגון פרויקטים משמעותיים שמשרד הביטחון הוביל".