זירת הפיגוע סמוך לגן שמואל
זירת הפיגוע סמוך לגן שמואל צילום: מד"א

החיילת אוראל עוזרי בת ה-20 נפצעה באורח קשה מאוד בפיגוע דריסה סמוך לגן שמואל, לפני פחות מחודש. בראיון ל"ידיעות אחרונות" היא משחזרת את שאירע, משדרת אופטימיות ומקווה לשוב וללבוש מדים במהרה.

"הייתי 13 ימים מחוסרת הכרה, מורדמת ומונשמת והתנדנדתי בין חיים למוות", היא מספרת, "פשוט קרה לי נס".

"הייתי באימון ליד חברון ועשיתי את הדרך חזרה לבסיס שלי בצפון", נזכרת עוזרי. ''חיכיתי בתחנת אוטובוס ליד גן־שמואל, והיה שם זוג קשישים. פיניתי להם מקום לשבת ובינתיים שוחחתי בטלפון עם חברה. איך שניתקתי את השיחה, המחבל נכנס בי בעוצמה".

המחבל, תושב אום אל־פחם, נהג במהירות ברכבו לעבר התחנה, דרס את את עוזרי, ירד מהרכב ודקר עוד שלושה אנשים לפני שנוטרל. "הרגשתי את המכה ועפתי כמה מטרים קדימה. המחבל עלה עליי כמה פעמים עם הרכב, והדבר הבא שאני זוכרת זה את כל האנשים סביבי בבית החולים, בטיפול נמרץ. הייתי בשוק. התעוררתי למציאות שונה לגמרי".

לדבריה, המחבל ניסה לדרוס דווקא אותה משום שלבשה מדים. "השוטרים אמרו לי שהוא ניסה להרוג אותי, אבל אותי אי־אפשר להרוג כל כך מהר", היא צוחקת.

עוזרי מפרסמת בעמוד הפייסבוק שלה פוסטים ציוניים. "אני לא קוראת לצבא שלנו צה"ל. אני קוראת לו צבא ההגנה לישראל", היא מדגישה, "אני אוהבת מאוד את המדינה שלנו. רציתי להתגייס, רציתי להיות לוחמת מאז שהייתי ילדה קטנה ואני רוצה כבר לחזור לצבא".

נציין כי הרופאים מעודדים ממצבה ובסוף השבוע, בפעם הראשונה, ירדה מהמיטה לכיסא גלגלים ויצאה לשאוף אוויר מחוץ למסדרונות בית החולים. "נלחמתי להיות לוחמת, ועכשיו נלחמתי לחזור לחיים. אני אמשיך להילחם. עדיין כואב לי מאוד, אבל העיקר שאני חיה. כרגע אני לא יכולה ללכת, אבל אני בטוחה שעוד אעמוד על שתי רגליים ואראה לכולם מה אני מסוגלת.

"אני בעיקר רוצה לחזור לשגרה, לבית ולחברים, אבל אני מאמינה שעוד אחזור להיות לוחמת. אני הרי רוצה להיות הרמטכ"לית האישה הראשונה, ואף מחבל לא יהרוס לי את התוכניות", הבהירה.