האם במנהלת הליגה ישעו את בן זקן?

על פי חוקי התקנון, עבריין מורשע אינו יכול לשמש כבעלים של אחת מקבוצות הכדורגל המקצועיות. האם בהתאחדות לכדורגל יאכפו את החוקים?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ו

ג'קי בן זקן בעלי אשדוד.יושעה מתפקידו?
ג'קי בן זקן בעלי אשדוד.יושעה מתפקידו?
פלאש 90

לא מעט פעמים נתקלים האוהדים שמגיעים למגרשי הספורט בארץ באירועי אלימות.

אירועים כאלה מוציאים ממיטב הפוליטיקאים אמירות חדות ואיומי ענישה קשים. מתכנסות וועדות, מעמידים את המתפרעים וקבוצותיהם לדין וקנסות קשים מוטלים על כל הנוגעים בדבר.

הפעם נראה שאוהדי הספורט בארץ, והכדורגל בפרט, קיבלו הוכחה ניצחת לכך שהדג מסריח מהראש. בעיות האלימות במגרשים מתחיל מאלה העומדים בראש הענף הפופולרי בישראל, התאחדות הכדורגל וראשי הקבוצות בכדורגל המקצועני, הן אלה שבליגת העל הבכירה והן אלה שבליגת המשנה.

הבוקר (ראשון) הואשם בעלי קבוצת הכדורגל של מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן, בעבירות של הרצת מניות בחברה בה היה שותף, חברת 'מנופים פיננסיים'. גזר הדין של בן זקן אותו פסק בית המשפט המחוזי, הינו מאסר בפועל למשך שלוש שנים, זאת בנוסף לקנס של רבע מיליון שקלים שספג הבעלים האשדודי.

בתקנון ההתאחדות לכדורגל מצוי חוק האומר כי "עבריין מורשע אינו יכול להיות בעלים של קבוצה או למלא תפקיד בה", ובינתיים אלה לא עשו אף צעד בכדי לאכוף את חוקיהם שלהם. 

בן זקן אינו לבד במערכה, כשבנוסף אליו ישנו גם את בעלי קבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים, אלי טביב, שהורשע על ידי בית המשפט בגין מספר עבירות. גם שחקן העבר ומי שמשמש כבעל בית בראשון לציון מהליגה הלאומית, אייל ברקוביץ', הואשם בגין תקיפה, וכן עוד מספר קבוצות הידועות בקשריהם עם עבריינים השייכים לעולם הפשע הישראלי.

האם במנהלת הליגה או בהתאחדות לכדורגל מישהו עשה מעשה בכדי להוקיע את הבעלים המורשעים? האם מישהו בהתאחדות לכדורגל ניסה לאכוף את חוקיהם שלהם? 

אז מה הפלא שאירועי האלימות במגרשים ממשיכים? נראה שאוהדי הקבוצות השונות מבינים כי מה שמותר לראשי הקבוצה שלהם, מותר להם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il