יהונתן פולארד
יהונתן פולארדיהודה גליק

לקראת שבת הארגון של תנועת בני עקיבא שיגר נריה בנימיני, לשעבר יו"ר מטה הנוער למען פולארד, מכתב פתוח לחברי מליאת תנועת 'בני עקיבא' ובו הוא מציע לקרוא לשבט החדש על שמו של יונתן פולארד הצפוי להשתחרר מכלאו בארה"ב בערב שבת הארגון.

במכתבו לחברי המליאה מציין בנימיני כי "כידוע בעוד כשבועיים אמור להשתחרר סוף סוף מהכלא אחינו היקר יהונתן פולארד. באופן סמלי ביותר ובתזמון מדויק, תאריך שחרורו 'יוצא' בדיוק ביום שישי, ערב שבת הארגון המצויינת בתנועה. לאחר עשרות שנים של ישיבה בכלא מתוך מסירות והקרבה למען עם ישראל, אני סבור כי אין הוקרה ראויה יותר ליהונתן מקריאת שם השבט החדש על שמו".

עוד הוסיף בינימיני שבעברו שימש גם כרכז חבריה ב' בסניף מעלות של התנועה, כי "למותר לציין שסיפורו של פולארד מבטא באופן בולט את הנושא "היחיד והיחד", שכידוע נבחר השנה כנושא של חודש הארגון. סיפורו של יחיד שפעל למען הכלל, ושל כלל שהתאחד למען היחיד. מלבד זאת, קריאת השם על שמו של יהונתן תבטא הכרת הטוב על מסירותו הרבה בשבילנו, ותהווה חתימה ראויה למאות הפעולות שחניכי וחברי התנועה פעלו להשבתו".

"לאור כל זאת אני קורא לכם, חברי מליאת התנועה, לקרוא את שם השבט החדש בשם 'יונתן'". לזאת הוא מוסיף ומעיר כי ידוע לו קיומו של מנהג שלא לקרוא את השם החדש על שם אנשים, "אך בהתחשב בנסיבות המיוחדות ראוי לעניות דעתי לחרוג אך הפעם ממנהג זה, בדומה למקרים חריגים נוספים בהסטוריית התנועה".

בנימיני מוסיף ומציין כי "באם תתקבל החלטה שלא ניתן לקרוא על שמו, קיימים כמובן שמות נוספים שמבטאים את שחרורו, כגון 'חירות', 'פדות' וכד׳".