אחד המוצרים שנמצאו באולם השמחות
אחד המוצרים שנמצאו באולם השמחותצילום: הרבנות הראשית

הרבנות הראשית לישראל פרסמה הערב (ראשון) עדכון כשרות שבו ממצאי בביקורת שנערכה על ידי מפקח היחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות באולם שמחות השוכן באזור התעשייה שוהם.

באולם המדובר נמצאו ליקויי כשרות רבים: מוצר מזון לא כשר, ירקות עלים לא מפוקחים, מוצרי יבוא ללא אישור הרבנות הראשית, מוצרים משווקים ללא תעודת כשרות כחוק וכן פטריות נגועות. כמו כן, משגיח הכשרות שלא נכח במקום בזמן הביקורת, בניגוד לנהלים.

רפי יוחאי, מנהל היחידה הארצית להונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, אמר כי "הממצאים בניגוד גמור לנהלי הרבנות הראשית לישראל והועברו לידיעה וטיפול הרבנות המקומית שוהם. ידע הציבור ויזהר".

בעקבות הממצאים החמורים מסרו גורמים ברבנות לערוץ 7, "הרב סתיו מדבר כל היום על מערכת הכשרות והנישואין שלא מתפקדות כראוי. אנו ממליצים לרב סתיו לבדוק היטב מה קורה אצלו בבית באזורים שנמצאים בתחום אחריותו בטרם ידבר על מערכות הכשרות הארציות".

מלשכת הרב סתיו נמסר כי ''המוצר נתגלה ע"י משגיח שמונה על ידי הרב סתיו בטרם נעשה בו שימוש צבורי. למרות זאת הוכשרו כלים רבים שהיה חשש שאולי באו במגע עם המוצר. הקופסא נמסרה להחזרות למשווק. מפקח של הרבנות שהגיע בעקבות הלשנה של בחור מסוים בא למקום ההחזרות כמוצא שלל רב. אנחנו מציעים לאותם גורמים המסתתרים בעילום שם שיבדקו את עצמם במקום להלין על אלו שעושים עבודתם נאמנה".