יועבר תקציב לטיפול בנוער חרדי נושר

כחלק מההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה יועבר בימים הקרובים תקציב מיוחד שמטרתו לאפשר את ההתמודדות עם הנוער הנושר החרדי.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ו

סגן השר, ח"כ מאיר פרוש
סגן השר, ח"כ מאיר פרוש
צילום: פלאש 90

סוגיית הנוער הנושר בערים החרדיות מדיר שינה לא רק מעיני ההורים והמחנכים, אלא גם מעיני ראשי הרשויות החרדיות שטרם איתרו דרך הולמת להתמודדות עמה.

כדי למקסם את הפעילות בסוגיה האמורה, כללה יהדות התורה בהסכם הקואליציוני סעיף מיוחד העסוק בתגבור התקציבים לטיפול בנוער הנושר מתוך רצון להשקיע מאמץ מקצועי שיאפשר להעניק סל כלים מלא לרשויות ולאנשי המקצוע המתמודדים בבעיה.

מאז הבחירות חלפו כמה חודשים והתקציב החיוני טרם הועבר. בסוף השבוע שעבר הודיע סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש ליו"ר פורום הרשויות החרדיות מאיר רובינשטיין, כי מאמציו נשאו פרי, וכבר בימים הקרובים יאושר התקציב ל"נוער המתמודד", כפי שהוא מוגדר במשרד החינוך.

בעקבות כך, מבקש רובינשטיין לכנס דיון מיוחד של פורום ראשי הרשויות החרדיות יחד עם אנשי מקצוע ומומחים לתחום, במטרה לגבש דרך מסודרת לטיפול בתחום.

 "מדובר בתופעה קשה עימה מתמודדים בכל הרשויות החרדיות. אלא שלמרות זאת, בכל מקום מתמודדים בשיטה שונה. גם אנחנו בביתר עילית נדרשנו "להמציא את השיטה" בהיעדר דרך ברורה שהותוותה לטיפול. כעת, אני חושב שזהו הזמן לשלב ידיים לטיפול מושכל ומשותף בבעיה, ואלי כך נוכל לבצע פעולות בקנה מידה ארצי", אמר רובנשטיין.

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש בירך על היוזמה ואמר כי "נושא הנוער הנושר נמצא בראש סדר היום שלי במשרד החינוך. אני מקבל פניות רבות מרבנים, מחנכים ומהורים לסייע. כעת בעז"ה כשהתקציב יאושר, זהו הזמן לאחד כוחות ולפעול למציאת פתרונות לנושא".