קאליף וויאט. יסחוף את אילת לניצחון?
קאליף וויאט. יסחוף את אילת לניצחון? יניב כהן, מנהלת הליגה

מכבי קריית גת ניצחה; מכבי אשדוד ניצחה; בני הרצליה ניצחה וגם נס ציונה עשתה זאת. ופתאום, הטבלה כולה התהפכה. אחרי משחקי אמש במחזור מספר 5 שבליגת ווינר סל, בהם ניצחו כל קבוצות תחתית ליגת העל שבכדורסל, הערב (שני) רק קבוצת תחתית אחת תעשה זאת, האם זו תהיה הפועל ת"א או אולי הפועל אילת?

רב הדומה על השונה בין שתי הקבוצות הללו שיפגשו הערב באולם בגין שבעיר הכי דרומית בארץ. שתיהן נבנו בצורה דומה, שתיהן מחזיקות בקהל אוהדים אדוק, בשתיהן עד לא מזמן אימן עודד קטש. אבל לא עוד.

כזכור, קטש אימן את הפועל אילת עד לפני שנה וחצי. את האילתים סחף קטש להישגים יפים בגביע ובליגה, ובסיומה של אותה עונה נפלאה זכה לעבור לתל אביב, לקבוצה האדומה של העיר, היריבה של מכבי במדיה גדל וכיכב עת שהיה שחקן פעיל.

בעונה וארבעה מחזורים שאימן קטש את האדומים מתל אביב, נחלו אלה אכזבה קשה. תבוסות, הדחות ובעיקר חוסר ביד מכוונת ושיטה. גם באילת, לצד ההצלחה וההישגים, מצביעים על בעיה דומה אצל קטש. הערב שתי הקבוצות, ללא קטש על הקווים, ינסו לצאת מהסכנה בתחתית טבלת ליגת העל שבכדורסל, למי הסיכויים היותר גבוהים לעשות זאת?

בעונה שעברה, במחזור ה-29 הגיעה תל אביב לאילת לאחר רצף של שלושה הפסדים, ממש בדומה למצבה כעת, כבר במחזור החמישי. אז זה נגמר עם הפסד רביעי ברציפות. מצד שני, אילת הגיעה גם בעונה שעברה למחזור החמישי עם רצף גם היא של שלושה הפסדים, את המשחק החמישי שלה, מול אשדוד היא הפסידה גם כן. 

למעשה, הפעם היחידה שבה האדומים ניצחו את האילתים באילת הייתה אי שם בשנת 1993, במחזור ה-26. האדומים מתל אביב ניצחו בתוצאה 72:1 את הקבוצה מאילת אותם אימן אז כמו היום, אריק שיבק. המפסידה תישאר לפחות לעוד מחזור במאבקי התחתית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו