גבאי בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב, אריה בנימין, מגיב הערב (שני) בחריפות לדבריו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ולפיהם המתפללים הם "חבורת בריונים" שהשתלטו על בית הכנסת ואף הקימו בו צימר.

"חבורת בריונים? בושה וכלימה, בוגי הסר את חסינותך ותתבע. בית הכנסת 'איילת השחר' הוקם לפני כ-15 שנה, בבית הכנסת מעל 200 מתפללים, במקום פועל כולל של מעל 40 אברכים, כולם אזרחים לתפארת", אומר בנימין.

לדברי הגבאי, "הקרקע עליה בנוי בית הכנסת נרכשה על ידנו בכסף מלא. במקום להוציא דיבתם של אזרחים - פתור מיד את המשבר ואל תתן לבית כנסת מפואר ומלא תורה להיהרס".

נזכיר כי בתדרוך לכתבים הצבאיים התייחס שר הביטחון להחלטת בג"ץ להרוס את בית הכנסת בגבעת זאב וטען כי "היה צריך לעשות זאת מזמן". לדבריו "קבוצת בריונים משתלטת על חלקת אדמה בבעלות פרטית של פלסטיני, מחוץ לגבעת זאב בכלל, מוסיפה שם עוד צימר כדי לעשות כסף וכדי להגן על המקום".

"אני מבין שיש פה רגישות של הקהילה, לכן שלחתי מבנה יביל של 135 מטרים כחלופה זמנית. היביל נשלח לגבעת זאב אבל הוחזר למגרש של משרד הביטחון. הם מנסים לסחוט".

הוא הפנה אצבע מאשימה לחברי כנסת שלדבריו מלבים את הפעולות הקיצוניות נגד כוחות הביטחון. "הגיבוי שצעירים כאלה, שזורקים שקיות שתן ואבנים על אנשי הביטחון, מקבלים מפוליטיקאים - זה זרע הפורענות", אמר. "אחר כך בל נתפלא שהם לוקחים את החוק לידיים".