שעות ספורות לאחר שפוטר ממכבי תל אביב, גיא גודס מדבר ומספר על רגעיו האחרונים בקבוצה, ומצביע על הנקודות שהביאו אותו להיפרד מהמועדון בו היה במשך שש השנים האחרונות יומם וליל, בכל מקום בעולם. 

בראיון שהעניק גודס ל'ישראל היום', סיפר המאמן הצהוב לשעבר על הפרידה מהקבוצה התל אביבית, ממנה פוטר לפני פחות מיממה. לדברי גודס, קשה להצביע על בעיה אחת שהיא זו שהניעה את כדור השלג שהסתיים עם פיטוריו שלו מאימון הקבוצה. "היו הרבה בעיות, נקלענו לבעיות לא פשוטות ונראינו לא טוב. הלחץ שיתק חלק מהשחקנים".

לטענת גודס, ובניגוד לדעת הרוב, הבעיה לא הייתה בו ובאופן תפקודו, להפך. "אני חושב שבאופן אישי הצלחתי להתמודד עם הלחץ, אבל הקבוצה כנראה הושפעה מזה. אין מה לעשות, במקצוע שלנו מאמנים משלמים את המחיר". 

על ימיו האחרונים בתפקיד המאמן הראשי וחרושת השמועות שעשתה לה כנפיים בכל פעם לקראת ובסיום משחק, אמר המאמן היוצא, "מה שעברתי בחודש האחרון זו סיטואציה לא פשוטה. קשה להסתובב עם עננה כזו מעליך. גם כשניסיתי להתנתק זה לא היה פשוט. היה לי קשה מאוד לנתק את עצמי והיה קשה לנתק את הקבוצה מכל מה שמסביב".

למרות הכל, גודס רוצה עוד להאמין כי "עם שני רבעים אחרונים שונים מול באמברג ואשדוד הכל היה נראה אחרת". עם זאת, גם גודס מודה, "זה שנפלנו כך בשני רבעים אחרונים מראה שהיתה בעיה מנטלית". על השאלה אם הוא חושב שהיה עושה דברים בצורה אחרת אמר גודס, כי הוא שלם עם הדרך שלו. "אני שלם שנתתי הכל לקבוצה כדי שתצא מהמצב הזה. עשיתי כל דבר שהיה בשליטה שלי".

גודס תיאר כיצד נודע לו על פיטוריו. לאחר ההפסד למכבי אשדוד, ישבו ראשי הצהובים לישיבה דחופה בה דנו בשאלת פיטוריו של גודס ומה הצעד הנכון לעשות. עד חצות ליל עוד לא הגיעו אלה להחלטה, ורק אתמול בבוקר החליטו על הצעד הבלתי נמנע ולפטר את המאמן הראשי גודס. "אני עוזב מועדון שבו הייתי המון שנים ואנשים שהלכתי איתם כברת דרך ארוכה. אני אמנם בן אדם עם פאסון ששומר הרבה בבטן ולא תמיד מחצין רגשות, אבל באיזשהו שלב בכיתי", סיפר גודס. "אם אני אמור להיות הקורבן כדי שהקבוצה תצליח, אז אני מוכן לזה. אני איש של המועדון הזה ומוכן לעשות בשבילו הרבה".

לצד תקופה רעה לפחות בתור מאמן ראשי, גודס יזכור מקריירת האימון שלו במכבי גם לא מעט זכיות ותארים ותקופות יפות הרבה יותר. בכל זאת, מדובר על סמל בקבוצה הצהובה, שחקן עבר, אחד שהיה אחראי על זכיה בתארים גם בעת ששימש כעוזר מאמן בקבוצה. "היתה לי תקופה נהדרת של שש שנים עם הרבה הישגים וזכיות. אני עוזב את המועדון שנמצא בתקופה קשה, אבל עדיין לא הפסיד שום דבר. גם הטופ 16 עדיין בהישג יד. אמרתי לשחקנים: 'אני כבר לא אהיה כאן, אבל אתם חייבים להרים את הרמה'".

כעת מתכנן גודס לנוח עם המשפחה ולחכות. אולי תבוא הצעה מקבוצה אחרת, אולי דלת אחרת תיפתח. מה שבטוח, גודס לא מתכוון להרים ידיים ולחפש לו מקצוע אחר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו