מדברים בטלפון. מה מאחורי הקול?
מדברים בטלפון. מה מאחורי הקול? פלאש 90

האם הסיוט הטלפוני שהיה מנת חלקם של רבים בעולם הפרסום החרדי על ידי אנשים המזוהים עם ביטאון 'הפלס' יבוא אל סיומו?

בהודעה שפרסם בקו הטלפוני ממנו ניזונים פעילי 'הפלס' ביקש מהם האיש שעל פי החשד הפעיל את קו ההטרדות, לחדול מפעולות ההטרדה. לדבריו, לפי שעה הוא בודק "ניסיונות נוספים".

"קרוב לשנתיים שמוקד המאבק פעיל בנחישות ללא מורא וללא פחד וכל ההפרעות והניסיונות הנאלחים, כמו הצקות והטרדות ומעצרים באישון ליל, ברוך השם לא חדל יום אחד מוקד המאבק מלפעול, וכולם רואים את האדמה החרוכה של המדיה הפרסומית".

לדבריו, יש לנסות דרכים אחרות בדרך המאבק. "מהפיכה חלה בכל המפרסמים, הם נוטשים כי הם מבינים שהם לא יכולים לפרסם באופן שווה. כעת, כשהאדמה חרוכה, חייבים לנסות דרכים אחרות בשבירת החרם שיצרו משרדי הפרסום עם אותם חברות מסחריות".

"לכן לאחר מחשבה רבה ועיון והתייעצות מרובה ושקילת הדברים, הוחלט לקחת פסק זמן, להפסיק את כל פעילות המחאה מכל סוג שהוא למשך פסק זמן של בדיקת המשק והמדיה הפרסומית.. כדי לנסות את הדרכים הקיימות ולפרוץ את אותו חרם פרסומי"

לסיום ביקש כי אף פעיל לא יטול דין לעצמו. "מהיום ואילך יהיה פסק זמן וששום בן תורה לא יטול את הדין לעצמו".

לפי שעה לא ברור האם בקשתו זו מקורה בהסדר ראשוני להסרת החרם שהשיתו משרדי הפרסום החרדים על 'הפלס' בהכוונת 'יתד נאמן' או שמא מדובר בצעד שאמור להקל על עונשו בבית המשפט.

בשנה שעברה נעצרו המפעיל וקבוצת אברכים המזוהה עם 'הפלס' בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של בכירים במשק שטענו כי אלה מטרידים ומציקים להם טלפונים באמתלה שעיתונם אינו מקבלים פרסום בגין היותו מזוהה עם הרב אוירבאך ובשל מאבק 'יתד נאמן' בו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו