הצו "שודרג" כדי לעקוף את בית המשפט?

בית המשפט סירב לעצור מעצר בית צעיר עקב טענות להפרת צו מנהלי. במקום זאת שידרג אלוף הפיקוד את הצו המנהלי נגדו.

ידידיה בן אור , כ"ח בחשון תשע"ו

הצו "שודרג" כדי לעקוף את בית המשפט?-ערוץ 7
מעצר מאסר אזיקים כלא
Thinkstock

אלוף פיקוד המרכז רוני נומה "שדרג" צו מנהלי שנמסר לאחרונה לצעיר יהודי תושב הר חברון, וקבע כי ישהה במעצר בית מלא לאורך כל שעות היממה, וזאת לתקופה של כחדשיים.

בצו החדש שנמסר לצעיר כתב האלוף באופן תקדימי כי הצו נמסר, "לאחר שעיינתי בחומר מודיעיני... וכן במידע המעיד על הפרת צו קודם בעניינו של הנידון".

בארגון 'חוננו' המייצג את הצעיר אומרים כי מדובר בזלזול בבית המשפט שכן לפני כשבועיים ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של הצעיר עד לתום ההליכים ולחילופין להורות על מעצר בית מלא לאחר שהפר את הצו המנהלי ונתפס כשנסע לחתונה של חבר.

השופט אמנון כהן דחה את בקשת המשטרה וקיבל את עמדת עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הצעיר מטעם הארגון והורה על שחרורו ללא תנאי למעט הפקדה כספית כפי שקבע בית משפט השלום.

"השב"כ והאלוף עושים צחוק מבית המשפט ועורכים מקצה שיפורים ללא צורך בהליך משפטי. בית המשפט המחוזי לא קיבל את עמדתם? אין בעיה, חותמים על צו משודרג. אם פעם היה נסיון מצד המערכת להראות שהצווים ניתנים על סמך מידע סודי בגין מעשה חמור כזה או אחר, הרי שכיום נאמר שחור על גבי לבן מה שאנו טוענים שנים – מדובר בנקמנות של השב"כ והשר יעלון תוך עקיפה של בתי המשפט בדרך הפוגעת בזכויות הצעיר", אומרים בארגון.