יריב לוין
יריב לוין צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

מליאת הכנסת קיימה אחר הצהריים (רביעי) דיון בהצעה לסדר בנושא "רכישת חברת הסלולר גולן טלקום על-ידי חברת סלקום והשפעותיה על שוק הסלולר".

ח"כ נחמן שי תקף את מדיניות הממשלה, "זו ממשלה שמוכרת לנו חלומות של תחרות, ובוגדת במצע שלה עצמה. היא מאפשרת במו ידיה לקחת את שוק הסלולר ולהפוך אותו לשוק ריכוזי, ולהקטין את מספר השחקנים הפעילים מארבע לשלוש.

זו ממשלה שדיבור יפה בפיה אבל מעשיה מכוערים. גולן טלקום גוזרת קופון נפלא וכולנו הולכים לשלם על כך. לא צריך להתלבט כל כך הרבה, את העסקה הזו צריך למנוע, ואם העסקה הזו תצא לפועל, החברה הזו צריכה לשלם חזרה את כל ההטבות שהיא קיבלה מהמדינה".

ח"כ עליזה לביא אמרה בדיון "כאשר גולן טלקום נכנסה לשוק הסיסמא שלה הייתה מספיק להיות פראיירים ועכשיו היא הופכת אותנו הציבור לפראיירים. היא באה עם בשורה ואנחנו שילמנו כמו פראיירים. אם תאושר העסקה האומללה הזו, כולנו נרגיש תוך זמן קצר את העלייה במחירים. העסקה הזו תהרוס את שוק התקשורת בישראל ותחזיר אותנו למצב שמתקיימת הסכמה שבשתיקה לאי תחרות".

השר יריב לוין ענה בשם שר התקשורת בנימין נתניהו, "משרד התקשורת כמובן מחויב להמשך תחרות בשוק הסלולר. כל הפרטים שידועים כרגע למשרד התקשורת נסמכים על הודעות לציבור של חברת טלקום. אי אפשר להתייחס עדיין לעסקה כשהמסמכים שלה עוד לא הוגשו למשרד התקשורת. הציבור התרגל לשלם בשיטת הכל כלול ואין ולא תהיה דרך חזרה לתשלום משתנה שאינו שקוף".