אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה ז"ל, מקווה להצליח לגייס את הכספים להשלמת בניית בית הכנסת לזכרה של תאיר בקצרין עוד בחייו של בעלה שמואל שחולה במחלה קשה.

בראיון לערוץ 7 סיפרה אילנה כי בעלה לקח את מותה של תאיר בצורה קשה מאוד, "כל אדם לוקח את ההתמודדות עם האובדן אחרת. אני יותר כעסתי ודיברתי, שמוליק לקח את זה בדרך הקשה של שתיקה, אני כמעט בטוחה שבגלל זה הוא חלה. לצערנו הרופאים לא נותנים המון תקווה, אבל אנחנו מקווים לחסדי השם. מאוד קשה לו, הוא היה אדם מאוד פעיל ועכשיו הוא כל כך נתמך על ידי אחרים".

ראדה מודה לרשויות שמסייעות להם בכל מה שקשור להקמת בית הכנסת, "זה המקום להודות למועצה המקומית קצרין, ולמשרדים ממשלתיים שסייעו לקדם את הקמת בית הכנסת, אבל זה לא מספיק לנו. כעת כדי להשלים את בית הכנסת, חסרים לנו כל ריהוט הפנים, הכיסאות, פרוכת והיכל וארון קודש".

"השאיפה שלנו להקים את בית הכנסת שינציח את תאיר במהירות האפשרית כדי שגם שמואל יזכה לראות אותו פתוח ופועל. זו גם התודה שלנו לקהילת שבת אחים בקצרין, שתמכה בנו בתקופה הקשה, היום הם מתפללים בבית כנסת תימני קטן, וחשוב לנו גם להחזיר להם תודה".

לדבריה למרות דברי ההוקרה, היא עדין מתקשה לסלוח לאשמים לדבריה ברצח, "יש היום ראש מועצה חדש שיש לנו חיבור איתו, הוא ממש מחבק אותנו ולמרות כל זה אני לעולם לא אסלח לאלה שיש להם חלק ברצח, כי הקמת בית הכנסת לא מחזירה לי את השמחה שהייתה לי עם תאיר".