יהיה דגל ישראל באליפות?
יהיה דגל ישראל באליפות? פלאש 90

הישג היסטורי לישראל. בפעם הראשונה מאז נוסדה המדינה, נכנסו הבוקר (חמישי), גולשת הלייזר, אורן יעקב, והמנהל המקצועי של איגוד השייט, אלי צוקרמן אל מדינה מוסלמית שלא מכירה בישראל, באמצעות ויזות ודרכונים ישראליים. 

השניים נכנסו הבוקר אל עומאן, מדינה מוסלמית הגובלת בערב הסעודית ובאיחוד האמירויות, בכדי להשתתף באליפות העולם שתתקיים במדינה בשבוע הבא. השניים כאמור, נכנסו אל המדינה המוסלמית עם דרכוניהם הישראליים וללא שנתקלו באף מכשול. 

כניסתם של השניים אל המדינה המוסלמית שלא מכירה בישראל, אינו דבר מובן מאליו, כשרק לפני שבועיים גולשת אחרת, מעיין דוידוביץ', נכנסה להתחרות בעומאן באמצעות דרכון זר, מאחר שלא קיבלה אישור הן מישראל והן משלטונות עומאן להיכנס אל שטחם עם דרכון ישראלי.

דוידוביץ' לא יכולה הייתה להשתתף בתחרות כשהיא עם סממנים ישראליים דוגמת שם המדינה ודגלה על גבי גלשנה, וזו התחרתה תחת דגל האיגוד העולמי. מסעה המפרך של דוידוביץ' זכה להתייחסות מצד גורמים רבים בענף הגלישה והשייט, ולאחריו הודיעו באיגוד העולמי כי מדינה שלא תאפשר שיוויון תחרות בין המשתתפים השונים, יילקח ממנה הזכות לארח את הטורנירים החשובים דוגמת אליפות העולם.

כנראה שהאיום עבד, כשכאמור, הבוקר נכנסו יעקב ומנהלה צוקרמן אל המדינה המוסלמית, לראשונה בעזרת דרכון ישראלי. 

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, אמר כי הוא מאמין שהגולשת אורן יעקב תופיע בתחרות עם דגל ישראל, בשונה מדוידוביץ', וכי הם נמצאים בקשר עם הוועד האולימפי הבינלאומי ועם איגוד השייט הבינלאומי. "בלייזר אין דגל כמו שיש ב-RSX, אבל אנחנו כנראה נדע אם היא תופיע עם סממנים ישראלים ככל שנתקרב לתחרות".

האם זהו הסוף לחרם ספורטיבי על ישראל?