ח"כ בגין: לא יהיה הסכם עם הפלסטינים

"באין הסכם צריך לנטוש או להישאר", אמר בני בגין בוועידת 'הארץ'. "נטישה מעזה לא עזרה ולכן גם נטישה מיו"ש לא תעזור".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ל' בחשון תשע"ו

ח"כ בגין: לא יהיה הסכם עם הפלסטינים-ערוץ 7
בני בגין בוועידת ''הארץ''
צילום: תומר אפלבאום

ח"כ בני בגין מהליכוד לא רואה באופק כל אפשרות להסכם עם הפלסטינים.

בוועידת עיתון "הארץ" אמר היום (חמישי) בגין כי לסכסוך הערבי-ישראלי אין שום פתרון, משום שהן עם אש"ף והן עם החמאס לא ייתכן הסכם ובו הכרה בריבונות של יהודים בחלק כלשהו של "פלסטין".

"הטעות של רבים מאיתנו היא (לחשוב, ע''ב) שאם אנחנו יכולים לוותר על שטחים, אז גם אנשי אש"ף יכולים לחתום על ויתור שטחים. הפלסטינים מעולם לא ויתרו על זכותם על הארץ הזו", הזכיר בגין.

לדבריו, אש"ף אינו יכול לחתום על הסכם הכולל ויתור על זכות השיבה והכרה בריבונות העם היהודי. "אם מישהו חושב שהוא יכול לכפות הסכם על אש"ף זה לא אפשרי. שינוי במצב היסודי מותנה בשינוי הנהגת הערבים. באין הסכם צריך לנטוש או להישאר. נטישה מעזה לא עזרה ולכן גם נטישה מיו"ש לא תעזור". 

ח"כ עמיר פרץ מהמחנה הציוני אמר בוועידה כי הזמן פועל לרעת ישראל. "לאחרונה נאמר בקול רם שלנצח נחיה על חרבנו, זו אמירה פחדנית. הנצח של נתניהו כבר כאן. אזרחי ישראל אוכלים חרב בכל מקום, הממשלה קוראת להם להתחמש.

"שמענו את המסר המהדהד כי לא יהיה מאמץ אמריקאי לקדם את שתי המדינות והימין צהל. רק אנחנו צריכים להיות מודאגים לכך. ראש הממשלה מנסה לשכנע בארה"ב שהוא מאמין בשתי מדינות. ראש ממשלה שאיש לא מאמין לו.

"העדר הביטחון האישי, הפערים החברתיים ויוקר המחיה הם תוצאה של ממשלה בלי חזון. ישראל צריכה מנהיגות בעלת חזון מנהיגות מתפקדת", הוסיף פרץ.