הרבנים התכנסו בגבעת זאב: "חילול השם"

הרב זלמן מלמד: "בג"ץ פוגע בארץ ישראל ובתורת ישראל, אנו לא יכולים לקבל את זה שבית הכנסת יהרס". הרב חיים דרוקמן: "התחושות קשות".

אלירן אהרון , ל' בחשון תשע"ו

רבנים מהציונות הדתית הגיעו הערב (חמישי) לבית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב אשר צפוי להיהרס, וקיימו במקום פגישה בה דנו בדרכים האפשריות לביטול המהלך.

לאחר הפגישה ערכו הרבנים בהיכל בית הכנסת כינוס חיזוק למתפללים ולתומכיהם הרבים השוהים בימים אלו במבנה.

בפגישה ובכינוס השתתפו הרב חיים דרוקמן ראש ישיבות בני עקיבא, הרב זלמן מלמד ראש ישיבת בית אל, הרב דב ליאור, הרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש, הרב דוד חי הכהן מבת ים, רבה של גבעת זאב הרב יוסף טולדנו, רב בית הכנסת וקהילת איילת השחר הרב עזריאל הכהן ורבנים נוספים.

בכניסה לפגישה סיפר הרב דרוקמן על שהביא אותו למקום "הגענו למקום כי עומדים להרוס כאן בית הכנסת והתחושות קשות", הרב זלמן מלמד הוסיף כי "אנחנו לא יכולים לקבל את זה שבית הכנסת הזה יהרס".

בכינוס החיזוק נשאו הרבנים דברים, הרב מלמד אמר כי "הבג"ץ פוגע בערכי ישראל, בארץ ישראל, בתורת ישראל וברבנות בישראל, מצמצם את זכויותיה ואת תפקידיה, ואנחנו נמצאים במאבק על דמותה של מדינת ישראל, במאבק על האופי הרוחני של עם ישראל בארץ ישראל. אנחנו רואים פה חילול ה' נורא, בחילול ה' נאמר אחד שוגג ואחד מזיד ומי יוכל להיות שותף למעשה של חילול ה' חס וחלילה".

ראש מכון המקדש הרב ישראל אריאל דיבר על החשיבות לשמירת תרי"ג המצוות ובכללן מצוות ארץ ישראל, "מצווה להילחם על הארץ הזו לכבוש אותה, ליישב אותה, לבנות אותה. בעזרת ה' בית הכנסת הזה יהיה בבניינו בניין עדי עד".

הרב דוד חי הכהן חיזק את התומכים הרבים שהגיעו למקום, "אשריהם של כל מי שבא לכאן לחזק, כל רגע ורגע שבית המקדש מעט הזה עומד ומתמלא בתורה וביראת שמים ייזקף לזכותכם. הקדוש ברוך הוא לא ישכח כל תפילה כל דיבור וכל מעשה שנעשה לטובת המקום הזה".טוען....