כתב אישום נגד הנער שתקף את אריק אשרמן

נער בן 17 מאיתמר תקף את נשיא ''רבנים לזכויות אדם'' לפני כשלושה שבועות. עו"ד איתמר בן גביר: זו פרובוקציה של אשרמן וחברי ארגונו.

עוזי ברוך , א' בכסלו תשע"ו

אריק אשרמן
אריק אשרמן
צילום: מלני פידלר, פלאש 90

הפרקליטות הגישה הבוקר (שישי) לבית המשפט לנוער בפתח תקווה כתב אישום נגד נער בן 17, תושב איתמר שבשומרון, החשוד בתקיפת נשיא ארגון השמאל הקיצוני "רבנים למען זכויות אדם", אריק אשרמן, לפני כשלושה שבועות.

הנער שעל פי כתב האישום תקף את אשרמן בגבעה סמוכה לאיתמר, מואשם בגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, החזקת סכין והחזקת תחמושת.

הנער רץ לעבר אשרמן ועיתונאי זר בגבעה 851 כשבידיו באבנים. הוא הניף סכין לעברם ודרש מהם לרדת מהגבעה. בהמשך זרק אבנים לעברו של איש השמאל הקיצוני והכה אותו בזמן שבידו השניה הוא מנופף בסכין.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הנער מסר בתגובה לכתב האישום כי "הפרקליטות שוב משמשת כעושה דברו של השמאל הקיצוני בישראל. גם המשטרה בהודעה הראשונה לתקשורת מסרה כי מדובר בפרובוקציה של אשרמן וחברי ארגונו.

"לא מצאנו ביטוי בכתב האישום למעשיו של אשרמן שנכנס לתוך שטח שאסור לו להימצא בו ועודד ערבים למעשי אלימות נגד מתיישבים. כמו כן ההודאה שנגבתה ממרשי נגבתה מבלי שמרשי יקבל הזכות להיוועץ בעורך דין ולכן אינה חוקית. בנסיבות אלה אבקש לשחרר את מרשי לחלופת מעצר".