טבח אכזרי בפריז: 128 הרוגים ו-99 פצועים

מניין ההרוגים הרשמי במתקפת הטרור והטבח בפריז עומד על 128 הרוגים ו-99 פצועים

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשע"ו

פריז
פריז
צילום: רויטרס

לפחות 128 בני אדם נרצחו במתקפת הטרור המשולבת בפריז. 99 בני אדם נפצעו קשה ופונו לבתי החולים.

האירוע הקשה ביותר אירע באולם קונצרטים במרכז הבירה, שם נרצחו יותר מ-100 בני אדם שצפו באותה שעה בהופעת רוק כבד. על פי דיווחים שונים, בין ארבעת המחבלים באולם הייתה גם אישה אחת. יותר מ-1,500 שוטרים וחיילים נפרשו מאז שעות הלילה בפריז. 

ביום שני בצהריים תוכרז דקת דומיה לזכר הנרצחים.

ארגון המדינה האיסלאמית פרסם הודעה רשמית ובה קיבל עליו את האחריות על מתקפת הטרור. קודם לכן פורסם סרטון הקורא למוסלמים שאינם מסוגלים לנסוע לסוריה להילחם מלחמת קודש, לשון הארגון, לעשות מתקפות בצרפת. בדיווחים קודמים נטען כי הפיגועים הלילה בפאריס היו תגובה על הפעילות של צרפת בסוריה.

שר החוץ של ארצות הברית, קרי, אומר כי המתקפות בפאריס ומעשי טרור אחרים בתקופה האחרונה מעידים על כך שהעולם נמצא במה שכינה "פאשיזם מודרני ושל ימי הביניים" שנועד להשמיד ולגרום לכאוס. לדברי קרי, המעשים האלה יגבירו את הנחישות של כולנו להלחם בטרור. קרי אמר את הדברים בווינה, שם מתקיים כינוס בין-לאומי על המשבר בסוריה.

בשגרירות ישראל בפאריס נפתח מוקד סיוע לישראלים השוהים בעיר. אפשר לפנות למספרי הטלפון: 00-33-40-76-55-13 או אחת ארבע. לא ידוע על ישראלים שנפגעו במתקפת הטרור.

ברשות שדות התעופה אומרים כי טיסות מתוכננות מפאריס ואליה יתקיימו כסדרן. אחר הצהריים, הערב והלילה, צפויות לנחות ארבע טיסות של אייר פראנס, איזי ז'ט ואל-על. כתבנו לענייני תעופה, יצחק פרי, אומר כי ליוצאים לפאריס מומלץ להתעדכן אצל חברות התעופה ובמודיעין נמל התעופה.