שיחת החירום ממקום הפיגוע

בן המשפחה שנפצע באורח קל בפיגוע הרצחני לפני שבת בהר חברון שוחח מיד לאחר הירי עם מד"א ומסר להם את הפרטים המדוייקים על הפיגוע שהתרחש.

המוקדנית מנסה לדלות פרטים מהנער, שהיה במהלך כל השיחה מרוכז וענייני. "אנחנו קילומטר בערך אחרי עתניאל, ירו על הרכב שלנו", הוא אומר. "לאיזה כיוון?", שואלת המוקדנית והנער עונה: "לכיוון דרום. יש אצלנו אמבולנס של 'הסהר האדום', יש לנו שני פגועים. היינו שבעה ברכב".

המוקדנית ממשיכה בבירור הפרטים ושואלת היכן נפצעו השניים. "אחד נפצע בראש", אומר הנער, שחוט מחשבתו ככל הנראה נקטע, והוא עוצר את דבריו. זאת, כנראה משום שניידת הרפואה הפלסטינית שהייתה במקום נסעה מהזירה, מבלי להעניק סיוע. "יש אצלנו 'הסהר האדום'. אבל הוא נוסע מאיתנו, לא יודע למה", מציין הנער.

"אני רוצה שתתן לי פרטים", מתעקשת המוקדנית, "אנחנו משגרים כוחות בינתיים ואני רוצה לדעת שהכוחות מספיקים". "הנה מגיע אמבולנס", הוא מעדכן והמוקדנית מנסה לברר את מספרו. כל אותה עת, עונה הנער לשאלות המוקדנית. הוא מסיים את השיחה בכך ש"נהג האמבולנס ירד".

מחקירת הפיגוע שאירע אתמול בצהריים עולה כי המשפחה, שעשתה דרכה לשבת כלה במיתר, נפגעה מירי של מחבלים שהיו ברכב שעמד בשולי הדרך של הנתיב הנגדי והמתינו לשעת כושר. המשפחה נסעה על כביש 60 מכיוון עתניאל שבדרום הר חברון לכיוון למיתר, שם נערך האירוע, ואז נפתחה לעברם האש.

אב המשפחה, שהיה גם נהג הרכב נפצע וכתוצאה מכך סטה לשוליים של הנתיב הנגדי ונתקע בסלעים. בנו בן ה-18 התקשר למוקד לדווח על הפיגוע, אולם נורה בעצמו ומת מפצעיו לאחר מכן. אחיו בן ה-16 אזר כוחות והתקשר למוקד כדי להמשיך לדווח על הפיגוע. באותה עת, הרכב על המחבלים נמלט מהמקום בנסיעה לכיוון צפון. על כלי הרכב של המשפחה נראים חורי כניסה של כדורים משני הצדדים.

בפיגוע נהרגו האב, בשנות ה-40 לחייו, ובנו בן ה-18. בן ה-16 נפצע ברגלו באורח קל ואם המשפחה, יחד עם שלוש בנות נוספות, נפצעו אף הן באורח קל. הפצועים פונו לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. כוחות הביטחון שהגיעו למקום החלו בסריקות לאיתור המחבלים שנמלטו מהזירה. עיקר הסריקות מתרכזות בכפר ייטא. כמו כן, הוקפצו כלי טיס לסיוע אווירי באיתור אחר המחבלים.

בעקבות הפיגוע קיים שר הביטחון משה יעלון הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש השב"כ יורם כהן, ראש אמ"ן אלוף הרצי הלוי ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף פולי מרדכי. במהלך הערכת המצב עודכן שר הביטחון בפרטים ובהתקדמות החקירה והמצוד אחר מבצעי הפיגוע. כמו כן, סיכם שר הביטחון על תיגבור כוחות ופעילות בגזרה.