איום ליטאי: יפרסמו ב'הפלס'? החברות יעזבו

במהלך כינוס נגד 'הפלס' שהתקיים אמש הזהירו הדוברים כי משרד פרסום שיחל לפרסם בעיתון 'הפלס' יספוג עזיבה של לקוחות.

חיים לב - ערוץ 7 , ג' בכסלו תשע"ו

איום ליטאי: יפרסמו ב'הפלס'? החברות יעזבו -ערוץ 7
ייפגשו? חרדים בירושלים. אילוסטרציה
צילום: מרסלו סוס. פלאש 90

החשש מפני הסרת החרם הפרסומי על עיתון 'הפלס' מביא גורמים בציבור החרדי-ליטאי לנקוט בצעדים מעשיים.

במהלך כינוס שהתקיים אמש (מוצ"ש) בבני ברק נגד עיתון 'הפלס', הזהירו הדוברים את משרדי הפרסום כי משרד שיחל לפרסם בעיתון 'הפלס' יספוג עזיבה של לקוחות לחברה מתחרה.

מי שהוביל את הכינוס הוא הרב מרדכי בלוי והרב אליהו פרויליך שאף נשאו דברים ברוח זו. "חברה או משרד שיסטה מהחרם על עיתון 'הפלס' ויפרסם בעיתון תספוג מחאה ציבורית קשה, בהעברת לקוחות לחברה מתחרה או בהפסקה המונית של רכישה מוצרי החברה שתפרוץ את החרם", הובהר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

פרוליך הבהיר כי לא יינקטו מהלכים פליליים דוגמת הטרדות. "אנחנו לא עושים מעשים לא חוקתיים וגם שלא מתאימים להלכה... אנחנו ננסה לנווט מפרסמים גדולים במשק למשרדי פרסום שלא משתפים פעולה". מנגד הבהיר כי לא יהסס לנסות "לשמוט נתחי פרסום גדולים מאותם משרדי פרסום שהחליטו לתת יד למלחמה ממוקדת נגד גדולי ישראל".

נציין כי לפני חמישה ימים ביקש מפעיל קו ההטרדות המזוהה עם 'הפלס' מאנשיו לחדול מפעולות ההטרדה. לדבריו, לפי שעה הוא בודק "ניסיונות נוספים".

"קרוב לשנתיים שמוקד המאבק פעיל בנחישות ללא מורא וללא פחד וכל ההפרעות והניסיונות הנאלחים, כמו הצקות והטרדות ומעצרים באישון ליל, ברוך השם לא חדל יום אחד מוקד המאבק מלפעול, וכולם רואים את האדמה החרוכה של המדיה הפרסומית".

לדבריו, יש לנסות דרכים אחרות בדרך המאבק. "מהפיכה חלה בכל המפרסמים, הם נוטשים כי הם מבינים שהם לא יכולים לפרסם באופן שווה. כעת, כשהאדמה חרוכה, חייבים לנסות דרכים אחרות בשבירת החרם שיצרו משרדי הפרסום עם אותם חברות מסחריות".