כוחות ביטחון בפריז לאחר מתקפת הטרור
כוחות ביטחון בפריז לאחר מתקפת הטרורצילום: Benoit Tessier, רויטרס

בעקבות מתקפת הטרור האכזרית בפריז שלח מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' ואיגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין, בקשה לכל ארגוני הבת, 700 הרבנים וגבאי בתי הכנסת ומנהלי מוסדות הלימוד לתגבר את האבטחה במוסדות.

הרב מרגולין מציע גם לדרוש מכל רשות בטחון ורשות מקומית שם הם פועלים להציב מיד שומרים חמושים למניעת התקפות טרוריסטיות ואנטישמיות.

"אנחנו משתתפים בצערו של העם הצרפתי ומביעים תנחומים למשפחות הנפגעים באשר הם", אמר הרב מרגולין וציין כי "יהודי אירופה התריעו מזה זמן ובאופן פומבי בפני כל ממשלות האיחוד האירופי, כי סלחנות והבנה למניעים כלשהם של טרור כלפי מיעוט זה או אחר – סופן שיגבירו את הטרור ויעצימו את פגיעתו הקטלנית במרקם החיים האירופאי. לאיש כבר אין ספק כי אנו בעיצומו של גל טרור – וזאת עוד לפני שצעירים אירופאים רבים שהתגייסו לכוחות האסלאם הרדיקלי, ישובו לאירופה שטופי מח, מאומנים ומצויידים היטב בטכניקות לוחמה".

לדבריו, "מזה תקופה ארוכה שאנו קוראים לכל ממשלה, תנועה, ארגון וציבור שמבין את עוצמת החושך המאפיל והמאיים על החברה האירופאית, להתעשת לפני שכוחות החושך יאפילו על כל חלקה טובה ויהיה מאוחר מדי".

גם בארגון המקביל,"ועידת רבני אירופה", התייחסו למתקפת הטרור. "התקפת הטרור אמש שוב אימתה את האקסיומה שהיהודים הם בדרך כלל הנפגעים הראשונים של כוחות החושך בעולם, אבל כאשר ניתן לכוחות האלה לפעול הלאה הם הולכים ומחריבים את העולם כולו", אמר אמש נשיא 'ועידת רבני אירופה', הרב פנחס גולדשמידט.

לדבריו, "אנו קוראים לממשלות אירופה ארה"ב ורוסיה לאחד כוחות כדי למגר את הפאשיזם החדש בגירסה האיסלאמית שלו".

"אם כי היום כל אזרח שוחר חופש דמוקרטיה ושלום מהוה מטרה לפאשיזם המוסלמי, אנו קוראים לממשלת צרפת ואירופה לא להזניח את השמירה והאבטחה במוסדות היהודיים המהוים גם היום מטרה ראשונית לפיגועים".