כוחות אבטחה רבים סביב האצטדיון הצרפתי, הבוקר
כוחות אבטחה רבים סביב האצטדיון הצרפתי, הבוקרצילום: רויטרס

מתקפת הטרור בפריז שבצרפת ממשיכה להעסיק את הספורט העולמי, כשבמוקד מתעסקים בהתאחדות הכדורגל הצרפתית בשאלה סביב אירוח טורניר יורו 2016, טורניר הנבחרות האירופאיות.

אמש, דקות ספורות לאחר התקפת הטרור, אמר יו"ר ההתאחדות לכדורגל הצרפתית, נואל לה גארה, כי הוא חושש לאירוח הטורניר היוקרתי, וכי רמת הדאגה שלהם סביב אבטחתו וקיומו בצרפת, מוטלת בספק.

נשיא הוועדה המארגנת, האחראי על קיום הטורניר, ז'אק למברט, אמר היום (ראשון), כי "עצם התהייה האם לקיים את הטורניר בקיץ בצרפת או לא, משחקת לידיים של הטרורסטים".

עוד אמר למברט, "ביטול הטורניר יהווה ניצחון לטרור". למברט הודה כי "הסיכון באירוח הטורניר הפך לגבוה יותר כבר בינואר, עכשיו הוא פשוט עלה קצת". לדבריו של למברט, כוחות שיטור ואבטחה רבים שיאבטחו את המשחקים יסייעו בידייהם לקיים את המשחקים בצרפת, "תהייה אבטחה כבדה וטובה, מסביב לאצטדיונים וגם בתוכם. הסיכון בכל מקרה, נמצא יותר ברחובות באזורים ספונטניים". "ניקח את ההחלטות שאנחנו צריכים ונעשה הכל על מנת שהיורו יתקיים כרגיל. עצם התהייה אם לקיים את היורו או לא משחקת לידיים של הטרוריסטים", אמר בסיום למברט.

קיומו של טורניר היורו בצרפת, מקבל גם את תמיכת הכדורגל הישראלי כשיו"ר ההתאחדות הישראלית, עופר עיני, שלח מכתב למקבילו מההתאחדות הצרפתית, לה גארה. "ברגעים קשים אלו, בשמי ובשם חבריי להתאחדות הכדורגל של ישראל, אנחנו מבקשים להשתתף בצער האומה הצרפתית על מות מאות אזרחים תמימים בהתקפת טרור נפשעת, לאחל החלמה מהירה לפצועים ולחזק את ידיכם", כתב עיני למקבילו הצרפתי.

"מטרת הטרוריסטים ברורה: להרוג, לזרוע פחד, לערער את יסודות הדמוקרטיה, לפגוע בכל עורק חיים ותרבות, ובכלל זה משחק הכדורגל". 

עיני כתב כי פיגוע הטרור שהיכה בצרפת, מוכר לנו הישראלים. "כישראלים, אנו יודעים היטב מהם האיומים שמציב הטרור ואין לנו ספק כי האומה הצרפתית תדע להתגבר על הטרגדיה הגדולה שפקדה אותה ותוכיח פעם נוספת כי הניצחון, על המגרש ומחוצה לו, לעולם יהיה שייך לאוהבי האדם, החירות, השוויון והאחווה".

"מי שביקש באקט ברברי ולא אנושי גם להטיל ספק בקיומו של טורניר גמר אליפות אירופה 2016 בצרפת, ייווכח כי דווקא ההיפך הגמור יקרה. אנחנו משוכנעים כי תדעו לגייס את תעצומות הנפש הנדרשות, להרים ראש, להתאחד ולארח באופן מושלם את הטורניר היוקרתי. אנחנו אתכם בלבנו ובמחשבותינו, ונהיה נכונים לסייע בכל דרך".

בתוך כך, משחקים נוספים ברחבי אירופה יאובטחו כבר במיידי, כשכעת החשש ההולך וגובר על פי הערכות מודיעיניות הוא סביב משחק העונה באיטליה, בין יובנטוס למילאן. באיטליה אמרו כי המשחק יתוגבר בכוחות אבטחה רבים, וכי שם נערכים לקיום המשחק ללא אף הפרעות.