"מתוכננות מתקפות טרור נוספות"

ראש ממשלת צרפת ואלס מזהיר מפיגועים נוספים במדינה "בימים או בשבועות הקרובים". המשטרה ביצעה 150 פשיטות על שכונות מוסלמיות.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ו

"מתוכננות מתקפות טרור נוספות"-ערוץ 7
שוטרים סמוך מגדל אייפל בפריז
צילום: רויטרס

ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס מזהיר הבוקר (שני) מפני פיגועים נוספים במדינה "בימים ובשבועות הקרובים".

"אנחנו במצב של מלחמה", אמר בראיון לתחנת הרדיו הצרפתית RTL, "אנחנו הולכים לחיות זמן רב עם האיום הזה. צריך להתכונן לזה. הפיגועים תוכננו ונהגו בסוריה", אמר ואלס.

לדבריו, שירותי המודיעין הצרפתיים מנעו כמה מתקפות מאז הקיץ והמשטרה ידעה שיש עוד פיגועים שמתוכננים לצאת אל הפועל בצרפת. "אנחנו יודעים על מבצעים נוספים שתוכננו ועדיין מתוכננים, לא רק נגד צרפת אלא נגד מדינות אירופאיות נוספות", הזהיר ואלס.

ואלס אמר כי "צריך לסגור את המסגדים והארגונים שפוגעים בערכי הרפובליקה ולגרש מהמדינה את כל הזרים שמבטאים עמדות קיצוניות שמנוגדות לערכים שלנו".

משטרת צרפת ביצעה הלילה 150 פשיטות ברחבי המדינה, ועצרה עשרות רבות של חשודים, במסגרת צווי חירום שהוציאה עקב המתקפה על פריז ביום שישי. בפרברים ז'ומונט וסאן דני, ובערים גראנובל, שטרסבורג, טולוז, מארסיי, ליל וליון, תפסו השוטרים בין היתר מקלעי RPG, רובי קלצ'ניקוב ואמצעי לחימה נוספים, שעל פי החשד קשורים לטרוריסטים. 

זהותו של מחבל רביעי נחשפה בשעות הבוקר, כאשר מדובר באדם בשם סמי, בן 28, שהתגורר בפרבר בוביני - העשוי להפוך לאחד ממוקדי החקירה - והיה אחד מחברי החוליה שתקפה באולם בטקלאן. במקביל נמשך המצוד אחר עבדסלאם סלאח בן ה-26, שהיה מעורב במתקפת הטרור והצליח להימלט למרות שתושאל על ידי שוטרים בגבול עם בלגיה.

גורם צרפתי אמר כי המוח מאחורי מתקפת הטרור בפריז הוא עבדלחמיד עבאוד, צעיר בלגי ממוצא מרוקני. לפי הגורם עבאוד גם תכנן פיגועים שסוכלו ברכבת ובכנסייה באזור פריז.