צרפת בכוננות. משחקי הספורט במדינה בסכנה?
צרפת בכוננות. משחקי הספורט במדינה בסכנה?צילום: רויטרס

חוששים מהטרור. יומיים לאחר מתקפת הטרור הקטלנית בפריז שבצרפת, והפחד בשיאו. אם נראה היה שככל שהזמן יעבור, כך יפוגו חששם של ספורטאים. תיירים ואפילו אזרחי צרפת, היום (שני) מתברר שהזמן פועל הפוך.

האימה בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית מתחילה לתת את אותותיה ולהשפיע על הספורט העולמי בכלל ואפילו על זה הצרפתי, כשגוברים הקולות הקוראים שלא לארח את משחקי טורניר היורו בקיץ הקרוב במדינה.

כזכור, טורניר נבחרות הכדורגל האירופיות, טורניר היורו, אמור להתקיים בקיץ הקרוב ברחבי צרפת, כשאירוח טורניר שכזה נחשב דבר יקר ערך לנבחרת המקומית ובעיקר לכלכלת המדינה. 

מיד לאחר סדרת הפיגועים היו שקראו שלא להיכנע לטרור ובכל זאת לארח את משחקי היורו, כשיו"ר הוועדה המארגנת של הטורניר ז'אק למברט אמר כי הם יאבטחו את המשחקים בצורה מיטבית. עם זאת, יומיים אחרי המתקפה הקטלנית, יש בצרפת מי שקורא שלא לארח את משחקי הטורניר האירופי. ז'יסט פונטיין, כדורגלן עבר צרפתי, הנחשב כאחד מגדולי הכדורגלים במדינה, אמר לעיתון הגרמני "די וולט" כי לדעתו הטורניר לא צריך להתקיים בצרפת.

"כל מדינה אחרת יכולה לארח את היורו אבל אני חושב שצרפת צריכה לוותר על אירוח המשחקים", אמר השחקן האגדי שמחזיק בשיא כיבוש השערים במונדיאל אחד, 13 במספרם.

"אני חושש שיום שישי השחור הזה יכול לחזור על עצמו, אנחנו לא יכולים להבטיח את הביטחון שנדרש כדי לארח אירוע כל כך גדול. זה פשוט מסוכן מדי", אמר שחקן העבר.

בתוך כך, הפחד מהטרור האיסלאמי בצרפת הביא שחקן ראשון להודיע כי זה לא יגיע למדינה שהייתה תחת מתקפה נוראית לפני יומיים בלבד. מדובר בלא אחר מאשר שחקנה לשעבר של מכבי ת"א ומי ששימש כקפטן הצהובים בעבר, שון ג'יימס.

הסנטר המצויין, המשחק באתלטיק בילבאו הספרדית, הודיע לקבוצתו כי לא יטוס איתה למשחקה מול נאנטר הצרפתית שיתקיים מחר, במסגרת היורוקאפ.

הסנטר האמריקאי נענה בחיוב לבקשתו שלא להגיע עם הקבוצה לצרפת, וגם יתר השחקנים והצוות המקצועי חוששים מהגעתם למדינה. בקבוצה הספרדית הביעו דאגה מכך שטרם נודע להם אם אכן תוצמד להם אבטחה.

לדברי המועדון הספרדי, אם לא תינתן להם אבטחה בכתב על ידי הנהלת היורוקאפ, סיכוי סביר כי כל הקבוצה לא תגיע למשחק. מאמן הקבוצה סיטו אלונסו אמר, "אם יכריחו אותנו, נטוס וננסה להיות חיוביים ונקווה שלא יהיו בעיות".

המאמן הספרדי אמר כי "אפשר היה לדחות את המשחק ביום, איזה אנשים יגיעו להתארח בצרפת בעתיד הקרוב?!".