בנט לערוץ 7: עברנו ממילים למעשים

יושב ראש הבית היהודי התייחס בראיון הבוקר לערוץ 7 להחלטה להוציא את הפלג הצפוני אל מחוץ לחוק וסיפר על הביקור בבית משפחת ליטמן.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ו

ההיפך ממה שנכון. השר בנט
ההיפך ממה שנכון. השר בנט
צילום: מרק ישראל סלם. פלאש 90

יושב ראש הבית היהודי השר נפתלי בנט התייחס הבוקר (שלישי) בראיון לערוץ 7 להחלטת הקבינט להוציא אל מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.

בנט תחילה ציין כי המשמעות של ההחלטה היא שכל גוף או אדם שיהיה חבר בתנועה יעבור עבירה פלילית.

בנט ציין כי ישראל פועלת על פי מידע מודיעיני שמגיעה אליה אודות מעשיה של התנועה האיסלאמית, "מדובר בתנועת אחות של ארגון חמאס", אמר, "עברנו משלב המילים לשלב המעשים".

לשאלה האם לא מדובר בהחלטה שהתקבלה מאוחר מדי זאת מאחר ומעלליה של התנועה האיסלמית מוכרים זה שנים ארוכות, "זו החלטה חשובה אנחנו לא מסתכלים על אתמול אלא מסתכלים שנים קדימה. איזו מדינה אנחנו רוצים לראות - אנחנו דוחפים כל העת למעשים ולהחלטות".

בנט דוחה את הדיווחים לפיהם בכירים במערכת הביטחון הביעו חשש כי הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק רק תתסיס את השטח, "אני לוקח בערבון מוגבל את האמירות שנאמרות מצד גורמים כאלה ואחרים. אני כופר בהן. מול טרור מפעילים רק יד קשה. הזהירו אותנו גם מול הרס בתי מחבלים וראינו שזו פעולה שמרתיעה מנגד דחקו גורמי ביטחון בממשלה להחזיר גופות - החזרנו והשטח בער".

בנט סיפר כי ביקר אתמול את משפחת ליטמן היושבת שבעה בקריית ארבע בעקבות הרצח הנורא של אבי המשפחה הרב יעקב ובנו נתנאל הי"ד, "שמעתי משפחה מופלאה שעברה אירוע כל כך קשה וטראומטי - להיות נוכח באירוע שאב המשפחה נרצח זה נורא. ראיתי את גבורת המשפחה - גבורה אמיתית. הרב יעקב היה מחנך של ילדים ורב, נתנאל בנו גיבור ישראל שהתנהג בזמן הפיגוע בקור רוח - והציל את משפחתו. אמרתי למשפחה שנפעל ביד קשה - נילחם בטרור ונכה בו".

בנט סירב לדווח האם ראש הממשלה נענה לפניותיו לחדש את הבנייה ביו"ש אך ציין כי "יש תזוזות", כלשונו, "יש דברים שנעשים בשקט. אנחנו לא שוקטים על שמרנו".