יעלון: התנועה האסלאמית מסוכנת לישראל

שר הביטחון התייחס להחלטה להוציא את התנועה מחוץ לחוק. "נוסיף לפעול בנחישות נגד הטרור, במי שמבצעים אותו ומשלחים אותו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ו

ראאד סלאח
ראאד סלאח
Flash90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הבוקר (שלישי) להחלטה להוציא מחוץ לחוק את התנועה האסלאמית.

"ההחלטה להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק, וחתימתי על צו המגדיר את הארגון כהתאחדות לא מותרת, הן כלי נוסף במלחמה שלנו בגופים המעודדים התססה וטרור, וחותרים נגדה בדרכים שונות", אמר יעלון.

שר הביטחון הדגיש כי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מסכן את ביטחונה של מדינת ישראל ומשתף פעולה, על פי מידע שהצטבר, עם ארגוני טרור פלסטיניים כמו החמאס, במטרה להבעיר את השטח ולדרדרו לאלימות. "זהו גוף מסוכן אשר תחת כסות דתית חותר תחת זכות קיומה של מדינת ישראל ומוסדותיה הרשמיים.

"זו גם העת להדגיש כי עלינו להמשיך ולפעול לשילובם המלא של ערביי ישראל בקרבנו. התנועה האסלאמית שואפת ופועלת לפגוע בדו-קיום ובהשתלבותם של ערביי ישראל, וחובת כולנו - הן ההנהגה בישראל והן ערביי ישראל - להיאבק גם בתופעה זו", הוסיף יעלון.

הוא הבהיר, "אנו נוסיף לפעול בנחישות ובנחרצות, אך גם באחריות ובשיקול דעת, בטרור הפלסטיני, במי שמבצעים אותו, מזינים ומשלחים אותו".

שר התחבורה ישראל כ"ץ ברך גם הוא על ההחלטה שהתקבלה בקבינט ואמר כי "במשך שנים הובלתי את המאבק להוצאת התנועה האיסלאמית הצפונית מחוץ לחוק והנה זה קורה. מדינה שרוצה להגן על עצמה לא מאפשרת לתנועות קיצוניות לכרסם ביסודותיה. יש הבדל בין נאורות לבין התאבדות ואת זה לומדים עכשיו גם הצרפתים בדרך הקשה".