גמליאל: הפלג הצפוני מסייע לחמאס

השרה גילה גמליאל מברכת על הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק, ומציינת שמדובר בצעד שהיה צריך להתרחש מזמן.

בני טוקר , ה' בכסלו תשע"ו

גילה גמליאל
גילה גמליאל
Photo by Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90

השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, משוכנעת שהוצאת הפלג הצפוני אל מחוץ לחוץ, היא עוד צעד תקיף של מדינת ישראל נגד ההסתה והטרור.

"את ההחלטה הזאת היו צריכים לקבל מזמן", מציינת גמליאל בראיון לערוץ 7. "הפלג הצפוני מסייע לחמאס ולטרור הפנימי וההחלטה הזאת תשלח לכלא כל מי שיצור איתם קשר".

"זה ארגון שמשלם לילדים ערבים שיזרקו אבנים", קובעת גמליאל, "ארגון שחותר נגד מדינת ישראל ותומך בהפעלת טרור. אני מקווה שהחלטה בה נקבע בין היתר כי יוקפאו חשבונות הבנק שלהם, תעצור את היכולת שלהם לפעול בצורה בוטה, כפי שראינו בסוגיית הר הבית".

לדבריה מדינת ישראל הקפידה לפעול רק נגד הפלג הצפוני, "הייתה כאן החלטה מספיק אחראית, שלא לבוא ולהחרים את כל התנועה האיסלאמית אלא רק את הפלג הצפוני ולא את הפלג הדרומי, בכל מה שנוגע לסיוע הומניטרי, אנחנו לא פוגעים בהם, רק פוגעים במי שעוסק בסיוע לטרור".

השרה גמליאל מקווה שגם פעילותם של חלק מהח"כים הערבים, תתמתן בעקבות ההחלטה, "הצבנו כאן קו תקיף עם גבולות ברורים. בשנה האחרונה אנחנו רואים גם שינוי מגמה אצל רוב הח"כים הערבים, רובם יותר מתכנסים לפעילות מול הצרכים האזרחיים של הערבים ופחות בשיח הנוקב, חלקם הרי באים מהפלג הצפוני, ואני מקווה שהם יעסקו מעתה אך ורק בסיוע אזרחי לערביי ישראל".