ח"כ אורן חזן
ח"כ אורן חזן צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הימים לפני אישור התקציב גורמים ללחץ, ובצדק, אצל יו"ר הקואליציה ח"כ צחי הנגבי וסביבתו בהנהלת סיעת הליכוד.

יום חמישי בעוד יומיים הוא המועד האחרון שבו ניתן לאשר את תקציב המדינה בקריאה שנייה ושלישית ואם לא, הכנסת מתפזרת לבחירות חדשות.

כדי להביא את התקציב להצבעה סופית במליאה, חייבים לאשר אותו בוועדת הכספים. יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני קיים בימים האחרונים דיונים ארוכים ומתישים, בהם נאלצו חברי הוועדה להרים את ידם שוב ושוב ולהצביע על אינספור הסעיפים בספר התקציב.

אתמול, בשעה טובה, אושר התקציב בוועידת הכספים, אך לערוץ 7 נודע כי בלשכת ראש הממשלה לא סמכו על נציג הליכוד בוועדה, ח"כ אורן חזן, וחששו משלל האיומים ששיגר בחודשים האחרונים ולפיהם לא יצביע בעד התקציב בעיקר בשל חוסר ההצלחה של הממשלה במאבק נגד הטרור הערבי והביקורת שלו נגד שר הביטחון יעלון.

כדי להבטיח את הרוב הקואליציוני בוועדת הכספים, מצאו בסביבת נתניהו פתרון: ח"כ חזן זומן לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייצב בשעה שנקבעה ו"התייבש" בלשכת ראש הממשלה במשך חמש שעות. בינתיים, ח"כ שרן השכל (הליכוד) החליפה את חזן בוועדת הכספים והרימה את ידה בעד תקציב המדינה, בלי בעיות ובלי איומים.

מלשכתו של ח"כ חזן נמסר בתגובה כי פגישתו עם ראש הממשלה הייתה טובה, נמשכה כארבעים דקות, ''ודנו בה בשלל נושאים לטובת אזרחי ישראל''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו