ביהמ"ש: אטינגר וסלונים ישארו במעצר מנהלי

נציגי השב"כ והפרקליטות טענו כי מדובר בתקופה רווית פיגועים ועל כן יש להותיר את העצורים המנהליים במעצר.

ידידיה בן אור , ה' בכסלו תשע"ו

“מדובר בטירוף מערכות״. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
“מדובר בטירוף מערכות״. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
צילום: Ammar Awad, רויטרס

העצורים המנהליים מאיר אטינגר ואביתר סלונים ימשיכו לשהות במעצר שלושה חודשים נוספים, כך הורה בשעות הצהריים (שלישי) השופט אברהם טל מביהמ"ש המחוזי מרכז.

ההחלטה ניתנה לאחר שבשבועות האחרונים התקיים דיון ביקורת של בית המשפט על המשך המעצר, ונציגי השב"כ והפרקליטות טענו כי מדובר בתקופה רווית פיגועים ועל כן יש להותיר את העצורים המנהליים במעצר.

עו"ד יובל זמר המייצג את מאיר אטינגר מטעם ארגון 'חוננו' מסר כי ניתן ללמוד מההחלטה על כך שמדובר במעצר על רקע דעות, שכן השופט קבע בהחלטה כי מהחומר שהוצג לו עולה כי גם לאחר שלושה חודשים במעצר מתברר שאטינגר מחזיק באותה "אידיאולוגיה קיצונית".

לדבריו, "מדובר בהחלטה נוספת בשורת החלטות המתירות מעצרם של אזרחים בשל דעותיהם בלבד".

זמר מוסיף, "הדבר חמור שבעתיים היות ובמהלך חקירת נציג השב"כ הוברר למעלה מכל ספק כי מר אטינגר מעולם לא נטל חלק בפעילות אלימה וכי לא ניתן לקשור בינו לבין אחרים שפעלו בהשפעתו. ההחלטה הזו צריכה להדיר שינה מעיני כל מי שזכויות אדם יקרות ללבו".

עו"ד אהרון רוזה, המייצג את אביתר סלונים מטעם הארגון, מסר "ההליכים בבית משפט עד עתה מוכיחים את החשש הגדול מכל בנקיטה במעצר מנהלי, והוא שמרגע שהחליטה הרשות להמליץ לשר הביטחון להורות על מעצרו של אדם, אין דרך לאדם להתמודד מול 'מידעים מודיעיניים' שכמעט כלום מהם לא נחשף בפניו. צר לי, אך אי אפשר להימנע מלקרוא להליך זה - הליך אנטי דמוקרטי מעיקרו".