שוטרים מחוץ לאיצטדיון בהאנובר, הערב
שוטרים מחוץ לאיצטדיון בהאנובר, הערבצילום: רויטרס

אירופה בפאניקה. סמוך לשריקת הפתיחה, הוחלט לבטל את משחק הכדורגל בין נבחרות גרמניה והולנד שאמור היה להתקיים הערב (שלישי) בהאנובר שבגרמניה.

משחק הידידות בוטל כשהקהל כבר מילא את האיצטדיון, לאחר שנתקבלה התראה ממוקדת על מכונית תופת שמוקמה באיזור המגרש. 

בסריקות נרחבות שנערכו סביב האצטדיון בסיוע כוחות גדולים, לא נמצאו כל מכונית תופת או חומרי נפץ, זאת למרות שמועות שנפוצו קודם לכן.

ראוי לציין כי אל המשחק היתה אמורה להגיע גם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, אך מרגע שנתקבלה ההתראה, קיבלה פמלייתה הודעה מהירה שעליהם להתרחק מהמקום עד כמה שניתן.

יטולו של משחק ידידות זה, אינו הביטול הראשון של משחקי הידידות שאמורים היו להתקיים היום (שלישי), כשקדם לו ביטול משחק הידידות בין נבחרות ספרד ובלגיה. 

משחק הידידות בין שני המועדונים הבכירים הללו היה אמור להתקיים בבריסל שבבלגיה, מקום ממנו יצאו המרצחים האכזריים במתקפת הטרור שהתרחשה בפריז. 

ביטולם של שני המשחקים הללו, מגיע יממה לאחר הודעת אופ"א כי טורניר הנבחרות יורו 2016 יתקיים בצרפת בקיץ הקרוב, על אף מתקפת הטרור הרצחנית. 

באופ"א לא אהבו בלשון המעטה את ביטולם של שני המשחקים הללו, הגם שמדובר במשחקים לא רשמיים, אך אלה לא יכלו לעשות דבר כשהוראת הביטול ניתנה מטעם הרשויות בבלגיה ובגרמניה. 

בהתאחדות הכדורגל הבלגית אמרו כי "לאחר התייעצות עם הרשויות והנבחרת הספרדית הוחלט לבטל את המשחק". לדברי הבלגים, מי שהמליץ שלא לקיים את המשחק מול הספרדים הייתה לא אחרת מאשר ממשלתם, בשל רמת הכוננות שהועלתה."לאור העלאת רמת הכוננות הטרור, אנחנו מצטערים שהמשחק בוטל ומבינים את האכזבה של האוהדים. יחד עם זאת, לאור הנסיבות המיוחדות, לא נסכן את השחקנים והאוהדים" אמרו בבלגיה.

לפני המשחק שבוטל, אמר מאמן נבחרת ספרד, וינסנטה דל בוסקה, "אסור להעביר את היורו ולתת לטרוריסטים מה שהם רוצים. באנו לשחק כדורגל, אנחנו לא מפחדים". אחד בפה ואחד בלב.