8 שנים אחרי: הוכרה כנפגעת טראומה

בתום מאבק ממושך הסכים הביטוח הלאומי להעלות את אחוזי הנכות של תושבת אשקלון שמאז "עופרת יצוקה" לא יוצאת מהבית.

בני טוקר , ו' בכסלו תשע"ו

פגיעת רקטה. ארכיון
פגיעת רקטה. ארכיון
פלאש 90

בצל גל הטרור בישראל וכשמונה שנים אחרי מבצע 'עופרת יצוקה' הכיר הביטוח הלאומי בהחמרת המצב של תושבת אשקלון, שטיל גראד נפל בסמוך לביתה במבצע 'עופרת יצוקה'.

האישה, אם ל-3 ילדים, חוששת לצאת מביתה גם כיום, שמונה שנים אחרי המבצע, ומצבה התדרדר במהלך 'עמוד ענן', אז היו נפילות רבות באשקלון וסביבותיה. הלחץ והמתח בעקבות המצב הביטחוני הובילו להחמרת מצבה של האישה.

עורך הדין שי רובין, שייצג את האישה מול הביטוח הלאומי, הסביר בראיון לערוץ 7 כי לאחר שסופקו הוכחות מתאימות במסגרת הוועדה הרפואית, הוחלט להעלות את אחוזי הנכות שנקבעו לה בביטוח הלאומי.

"היא איננה המקרה היחיד", הדגיש עו"ד רובין, "היא אחת מיני רבים בקרב תושבי הדרום, שכמעט בכל פעם שנשמע קולו של אופנוע שפותח בנסיעה מהירה חוששים שמה מדובר באזעקה שמתחילה ובודקים היכן מקום המסתור הטוב ביותר".

לדבריו הנזקים שנגרמו לאישה הם בלתי נתפסים, "עד היום, שמונה שנים אחרי נפילת הטיל - האישה שגידלה משפחה לתפארת חוששת לצאת מביתה, על רקע מתקפת הטרור על ישראל בחודשים האחרונים. היא לא מתפקדת בבית, ורק בעלה מצליח לטפל בילדים ומדובר באישה שהייתה עד כה נורמטיבית".

עו"ד רובין מקווה שמדינת ישראל תקים קרן לטובת ילדי אשקלון והדרום שחלקם עלולים לסבול בעתיד מתופעות דומות, "יש גם ילדים שעברו דברים קשים, המדינה צריכה להקים עבורם קרן לנפגעי איבה, כדי שהם יוכלו בבוא העת אם חלילה הם יצטרכו, לקבל סיוע".