ארון הקסמים
ארון הקסמיםצילום: אוריון

דברים ומעשים טובים לילדים , תמיד מחנכים ונותנים להורה המספר עוד דרך וכיון מחשבה והקראה לילדים.  כזה בדיוק הינו הספר החדש ארון הקסמים של טליה. עולם של פיות וקוסמים ורק דברים טובים.

כשטליה חוזרת מעולם הקסמים אל המציאות, אימה מצליחה לשכנע אותה שגורלה בידיה והיא יכולה להפוך את עולמה לעולם קסום. המסר המרכזי בספר הוא שעולם של פיות וקסמים הוא עולם נפלא, אבל אנחנו חיים בעולם אחר. עולם שהוא ממש לא קסום ובידינו האפשרות להפוך אותו לעולם הרבה יותר טוב. הספר מתחיל בעולם הדמיון ומתחבר בסופו עם החיים האמיתיים. בסוף הסיפור ישנו מוסר השכל שהוא למעשה שיא הסיפור.

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים של נגה גולדשטיין, בת ה- 15, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו. זהו גם הספר הראשון שהיא מאיירת. נגה, תושבת לפיד, למדה עם בנו הבכור של המחבר.

גיל טרונסקי מחבר הספר מספר כי "הספר נכתב בהשראת החיים. "התייתמתי מהורי כשהייתי בן 17. החיים לימדו אותי שמאד נעים לחיות בעולם הדמיון אבל בעולם המציאות גורלנו אך ורק בידינו. את הספר התחלתי לכתוב לפני כ-10 שנים כשטליה שלי הייתה בת שנתיים (היום היא בת 12)"

ויש לו גם סיפור ארוך על שלבי ה"תפתחות" הספר "כתבתי" הוא משחזר  "חצי סיפור והפסקתי לכתוב. הסיפור היה כתוב על דפי טיוטה, נעוץ על לוח המודעות במטבח במשך כ 10 שנים. לפני כחצי שנה הרגשתי שזה בא. הרגשתי צורך עז לסיים את הכתיבה. הורדתי את הדפים מלוח המודעות. ישבתי חצי שעה והחצי השני זרם מהראש ליד ומהיד לדף, כאילו רק חיכה להתפרץ מתוכי".

הספר המיועד לגילאי 6-3  כתוב בחן ובשנינות והוא מלא מעשים טובים.