מנכ"ל מד"א ריגש את בני משפחת ליטמן

אלי בין הביא לבני המשפחה מדים חדשים של מד"א שנתנאל הי"ד הזמין ולא יזכה ללבוש, וסיפר על תושב לוס אנג'לס שיתרום אמבולנס לזכרו.

אלירן אהרון , ו' בכסלו תשע"ו

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הגיע אמש (שלישי) לניחום אבלים בבית משפחת ליטמן בקריית ארבע, שוחח ארוכות עם בני המשפחה והבטיח להם: "אתם עכשיו חלק ממשפחת מד"א, אנחנו נבוא לחתונה עם אוטובוסים מלאים".

בין סיפר על התרשמותו מקור הרוח שגילה דביר, שדיווח למוקד מד"א מיד לאחר הפיגוע הרצחני ביום שישי האחרון. "כששמעתי את ההקלטה חשבתי שהוא לפחות בן 20, ועכשיו אני רואה שמדובר בנער.

:מההקלטה למדתי שהוא גיבור. להיות שם ולהתקשר למד"א ולעשות את זה בהגיון כשיש לידו את הדברים הכי קשים בעולם, זה הדהים אותי" מנכ''ל מד"א פנה לאם השכולה: "זו כנראה התוצרת שאת ובעלך ז"ל הבאתם".

במהלך הביקור העניק בין למשפחה מדי מד"א חדשים שהזמין נתנאל הי"ד כשבוע לפני הרצח. בני המשפחה התרגשו במיוחד כשמנכ''ל מד''א סיפר על תושב לוס אנג'לס שביקש לתרום אמבולנס לזכרו של נתנאל. "האמבולנס יישא את שמו של נתנאל, וכשיגיע לארץ נחנוך אותו ברוב שמחה והדר". האם התקשתה להסתיר את דמעותיה מרוב התרגשות.

"אנחנו שמענו שהחלטתם לקיים את החתונה ואנחנו נביא לשם מאות מתנדבים, אז תכינו הרבה כיבוד כי אנחנו באים לשמח את החתן והכלה ואנחנו לא ניתן לכם להיות עצובים בחיים כי אתם חלק ממשפחת מד"א", הבטיח אלי בין. 

הוא סיפר למשפחה על חלקו של נתנאל בטיפול בפצועים בפיגוע הירי בערב שבת חיי שרה סמוך למערת המכפלה, "נתנאל היה מהראשונים שהגיעו למקום והוא עצר את הדימום של אחד הנערים בידיים חשופות, הוא הציל את החיים של הבחור".

בני המשפחה אמרו לבין כי נתנאל לא סיפר להם שום דבר על הטיפול בגלל צניעותו וגם כי השמירה על החיסיון הרפואי היה בשבילו ערך מקודש.