"אוי, כמה יהודי היית"

מאות השתתפו בהלוויתו של יעקב דון הי"ד, תושב אלון שבות (49) שנרצח אתמול בפיגוע ירי. אלמנתו שרה: "אני לא תופסת שמה שהיה לא יהיה".

אלירן אהרון , ח' בכסלו תשע"ו | עודכן: 12:04

מאות בני אדם ליוו הבוקר (שישי) למנוחות את יעקב דון הי"ד בן ה-49 שנרצח אתמול בפיגוע ירי סמוך ליישוב מגוריו אלון שבות בגוש עציון.

בהלוויה השתתפו בין היתר יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין והרב שלמה ריסקין, יו"ר רשת ''אור תורה סטון'' שבין מוסדותיה, התיכון התורני ''דרך אבות'' שבאפרת, שם עבד יעקב הי"ד שנים ארוכות כמחנך ורכז חינוך חברתי.

 יו"ר הכנסת אמר כי "צריכה להיות ענישה ראויה לאלה שנשלחו (המחבלים - א"ה) ולאלה ששלחו. לא ניתן לחיות יותר ברולטה".

הוא ספד ליעקב דון, "היית קודם כל אדם, מצאת חן בעיני אלוקים והאדם. מחר נקרא על יעקב אבינו שחלם מצד אחד על סולם על הקרקע, ומן הצד השני עם הראש למעלה, ממש כמוך. היית איש של ערכים וסולמות שתמיד בדרך למעלה. היית דוגמה ומופת".

אלמנתו שרה ספדה לו בבכי, "יעקוב אהוב שלי, תמיד רצית שאדבר באירועים שלנו והנה עכשיו זה קורה. אהוב ליבי, תמיד אמרת לי 'במה זכיתי שאת אשתי', אבל אני זו שזכיתי. זכיתי בבעל אוהב, קשוב, כמה רגישות וחום הייתה בך.

"אני לא תופסת שמה שהיה לא יהיה. אני מודה לקדוש ברוך הוא על 22 שנה מאושרות שחיינו ביחד. מלמעלה בגן עדן בבקשה תתחנן לקדוש ברוך הוא שייתן לי כוחות", אמרה.

יעקב שטרן, חבר בצוות התיכון, סיפר כי "הנוכחות של דון בבית הספר הייתה כל כך מורגשת. אין תלמיד שלא זכה ממנו לחיוך, גם אם הוא לא למד אצלו ישירות. הוא תמיד מצא את הדרך הישירה ללבו. תלמידים שאבו ממנו את הדרך החשובה ביותר בחיים - למצוא את הטוב והיופי שבכל דבר.

"בהתמודדות עם בעיה כלשהי, שקמנו ברגל שמאל, כשחשבנו שאין פתרון  - הגיע יעקב עם החיוך השובב שלו והצחוק המתגלגל שחצה מסדרונות, הרגיע והתגלגל עימך בצרה וכן בשמחה", ספד.

ינון אחימן, מנכ"ל רשת אור תורה סטון, תיאר את דון הי"ד כ"אדם אוהב ואהוב עם חיוך חם ונצחי, שיצר בסביבתו תמיד אוירה טובה ונתן כוח לכל הסובבים אותו. אנו מבכים את האבידה הגדולה".

יעקב הניח אחריו את אשתו שרה והילדים אביעד (21), מאור (19) ידידיה (17)  ורחלי (13).טוען....