הצגה: ברצלונה הביסה את ריאל מדריד 4:0

שתי הקבוצות הבכירות בספרד נפגשו למשחק שהוא הרבה יותר מעוד 3 נקודות. על הדשא, רק קבוצה אחת הופיעה. ברצלונה חבטה במדריד.

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשע"ו

הצגה: ברצלונה הביסה את ריאל מדריד 4:0-ערוץ 7
ברצלונה חוגגת ניצחון גדול
צילום: רויטרס

תחת אבטחה חסרת תקדים בכדורגל העולמי בכלל והספרדי בפרט, וכששתי הקבוצות מגיעות במאזן כוחות שווה, היה נראה שהמשחק הערב (מוצאי שבת) בין ריאל מדריד וברצלונה, שתי הקבוצות הבכירות בכדורגל הספרדי והעולמי, יהיה כזה שאוהדי הכדורגל לא ישכחו זמן רב.

לאחר 90 דקות של משחק, אכן משחק זה לא יישכח לעולם, כשבמשחק הופיעה רק קבוצה אחת שפירקה את יריבתה המרה.

המשחק בין שתי הקבוצות הבכירות בכדורגל הספרדי, נקרא משחק ה'סופר קלאסיקו', כשעבור שתי הקבוצות הללו, ניצחון במשחק ביניהן הוא הרבה יותר מעוד 3 נקודות. למעשה, זהו משחק על כבוד וגאווה, משחק שהוא הרבה מעבר ליריבות הספורטיבית בין הקבוצה מהבירה מדריד, לקבוצה מחבל הקטלאוניה. 

המשחק הערב היה משחק הסופר קלאסיקו הראשון לעונת 2015/16, וזה התקיים באצטדיון של הקבוצה ממדריד, אצטדיון הסנטיאגו ברנבאו.

ברצלונה, אלופת ספרד ואירופה, לא התרגשה מאצטדיונה הביתי של היריבה השנואה, ופירקה אותה תוך כדי תצוגת כדורגל מהאגדות, והקלה עליה כשכבשה "רק" ארבעה שערים לרשתה. 

נראה שגולת הכותרת מהמשחק הערב לא היו רק מספר השערים והיכולת של היריבה ממדריד, כי אם העובדה כי ברצלונה הביסה את המדרידאים כשעל הספסל יושב הכוכב של הקבוצה, ליונל מסי הארגנטינאי שנעדר מהמגרשים חודשיים בעקבות פציעה. 

בדקה ה-56 שב מסי מהיעדרות של חודשיים אל המגרשים, אך היה נראה רחוק משיאו. מי שבלטו בחסרונו של מסי בחודשיים האחרונים, לואיס סוארס וניימאר הברזילאי, המשיכו לבלוט גם הערב כשהיו אחראים על כל ארבעת השערים הערב ובכלל כל 23 שערים האחרונים של הקבוצה הקטאלונית.

כבר בדקה ה-11 אפשר היה לקבל רמז לעתיד לבוא, כשלואיס סוארס כבש מבישול נהדר של סרג'י רוברטו. ברצלונה לא הסתפקה בשער, והמשיכה ללחוץ את המדרידאים בכדי לכבוש שער נוסף עד למחצית. בדקה ה-40 היא הצליחה כשניימאר כבש לאחר בישול של אינייסטה.

חושבים שנגמר? תחשבו שוב. 8 דקות בתוך המחצית השניה שוב ניימאר ואינייסטה אחראים לשער עבור ברצלונה, כשהפעם התחלפו בתפקידים. ניימאר בישל עם העקב, אינייסטה בבעיטה אדירה הרשית את השלישי במשחק, אך לא האחרון.

את השער הרביעי ראה ליונל מסי כבר מכר הדשא, כשבדקה ה-74 כבש חברו לחוד הקבוצה, לואיס סוארס את שערו השני במשחק, והרביעי של ברצלונה כולה הערב, שער שקבע את תוצאת הסיום, 4:0 לאורחים מברצלונה ללא שום תשובה מהקבוצה ממדריד.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il