רומא
רומא צילום: פלאש 90

האם ארגון דאע"ש סימן כמטרה גם את מקום מושבו של האפיפיור? הבולשת הפדרלית האמריקנית, ה-FBI העבירה בימים האחרונים שורה של התרעות לרומא, על מידע קונקרטי בנוגע לפיגועים מתוכננים באיטליה כולה, ובפרט בותיקן.

בשל כך, לא רק שתוגברה האבטחה סביב האפיפיור עצמו, אלא הוצבו מחסומים סביב הכיכר המרכזית בותיקן, ומאז יום חמישי גם מפטרלים באיזור חיילים, עניין שאינו שגרתי כלל.

השגרירות האמריקנית בותיקן אמנם סירבה להתייחס לנושא, אבל גורמים בכירים במחלקת המדינה אימתו את ההתרעה, והוסיפו שתי התרעות ממוקדות נוספות: לקתדרלה המרכזית של מילאנו, ובית האופרה לה-סקאלה בעיר.

בהתרעה שהעבירה מחלקת המדינה לכל אזרחי ארה"ב המבקרים באיטליה, סומנו בעיקר מוסדות הקדושים לדתות שאינן האיסלאם – כמו בתי ככנסת וכנסיות, יעדי טרור מועדפים על פעילי דאע"ש ותומכיהם באירופה.

"קבוצות טרור עלולות לנצל שיטות דומות, ולהשתמש בכלי נשק ובמטעני חבלה, כפי שהיו בשימוש בהתקפות האחרונות בפריז", נכתב בהתרעה האמריקנית.

הרשויות באיטליה, קיבלו את ההתרעה ותיגברו את הכוננות במדינה, שממילא עלתה לאחר מתקפת הטרור בפריז לפני כשבוע.

ראש הכוח המשימה האיטלקי המיוחד ללוחמה בטרור, פרנקו רוברטי אמר כי "ההתרעות הן אמיתיות, ומצביעות על סכנה ברורה ומיידית. גם אם הן לא יצאו אל הפועל, אנחנו חייבים להגן על עצמנו ועל אזרחינו".

הוא ציין כי במסגרת ההיערכות הבטחונית, "אזרחי איטליה צריכים להיות מוכנים לוותר על חלק מהחירויות האישיות שלהם, בפרט תחום ניטור התקשורת, כי רק כך נוכל לעלות על עקבות המחבלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו