השר כץ על ההחרמה בגרמניה: שיא החוצפה

שר התחבורה והמודיעין מציין כי החלטת בית הכלבו הגרמני מוכיחה כי הדיבור על סימון מוצרים הוא מכבסת מילים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ו

חנות הכלבו בברלין, שמסמנת מוצרים מישראל
חנות הכלבו בברלין, שמסמנת מוצרים מישראל
צילום: רויטרס

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, תוקף הבוקר (ראשון) במילים חריפות את החלטת חנות הכלבו הגדולה ביותר בברלין, קה.דה.וו. להחרים מוצרים מההתנחלויות.

"שיא החוצפה: "קה דה ווה", הכלבו הגרמני, שבזמן השואה הוחרם מבעליו היהודים, מחרים מוצרים ישראליים מיו"ש ורמת הגולן", ציין כץ בדף הפייסבוק שלו.

השר כץ ניצל את ההחלטה על מנת לתקוף את הטענות לפיהן החלטת האיחוד האירופי איננה חרם, "לכל התמימים והמיתממים, בדיוק כמו שהזהרנו: סימון=חרם".

"היום מוצרי אהבה מים המלח ויינות רמת הגולן- ומחר ישראל כולה", ציין השר כץ. "בכוונתי להציע היום בישיבת הממשלה לשגר לממשלת גרמניה מחאה חריפה".

חנות הכלבו הגדולה ביותר בברלין, קה.דה.וו., שבימי מלחמת העולם השנייה הוחרמה על ידי הנאצים בשל בעליה היהודי, הורידה בסוף השבוע ממדפיה מוצרים שיוצרו בישראל, בשל הנחיות סימון המוצרים החדשות של האיחוד האירופי.

דובר קה.דה.וו, אמר כי מדובר בעיקר ביינות שמיוצרים מעבר לקו הירוק, ביהודה ושומרון או ברמת הגולן. "אנחנו מצייתים להנחיות האיחוד האירופי, והמוצרים ישובו להימכר אחרי שיסומנו כהלכה כפי שהוחלט על ידי האיחוד", אמר הדובר.

הוא הוסיף כי "לא מדובר בהחלטה אנטישמית, משום שבחנות נמכרים עוד מוצרים רבים מישראל, עובדים בה יהודים ויש לה לקוחות ישראלים רבים".