איתן כבל לא יעשה חיים קלים לנתניהו

ועדת הכלכלה תחל בשימוע לקראת עקיפת הממונה על ההגבלים העסקיים בסוגיית הגז. "מי שחושב שנספק המלצה בלבד חי בלה לה לנד".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ו

איתן כבל לא יעשה חיים קלים לנתניהו-ערוץ 7
איתן כבל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת הכלכלה של הכנסת תחל בימים הקרובים בשימוע לקראת עקיפת הממונה על ההגבלים העסקיים ואישור מתווה הגז, בהתאם לסעיף 52 של החוק. 

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) לא מתכוון לעשות חיים קלים לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הכלכלה בפועל, ששומר אצלו את המשרד כדי לאשר כמה שיותר מהר את המתווה תוך עקיפת הממונה על ההגבלים.

בעקבות דבריו של שר האוצר, משה כחלון, ולפיהם מתווה הגז אינו המתווה הטוב ביותר לאזרחי ישראל, הבהיר כבל כי ועדת הכלכלה תצא למסע מקצועי ורציני, כלשונו, "לחשיפת הסיבות בגינן מתעקש שר הכלכלה וראש הממשלה לעקוף את הסמכות המקצועית של כל הרגולטורים כולם ולעשות שימוש בסמכות שמעולם לא נעשה בה שימוש".

"שר האוצר הוא המנהיג הכלכלי של ישראל ואמירתו שאיננה מצריכה שום פרשנות, מעידה כאלף עדים כי דעתו שמתווה הגז חייב להשתנות - ואם הוא מנוע מלהוביל את השינוי בנושא הכלכלי הדרמטי ביותר לכלכלת ישראל מאז הקמתה, הרי זו חובתי וחובתם של שליחי הציבור שאינם כבולים לשום מחויבויות או ניגוד עניינים להיאבק - אם כך נשתכנע", אמר ח"כ כבל.

יו"ר ועדת הכלכלה סיפר כי פגש מומחים רבים וכולם מתייחסים לנוסח המתווה ״כרע במיעוטו״. ח"כ כבל הבטיח: ''אלחם בכל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותי, כדי לקרוע את המסכה מפניהם של אלה המנצלים את העובדה שרוב רובו של הציבור לא מבין את המשמעויות של מתווה זה על עתיד אזרחי ישראל".

"אינני יודע מה תחליט ועדת הכלכלה בסופו של מסע ומה תהיה דעתי שלי - אך למרות הכל, אני מתכוון להקשיב לכל מי שיופיע או תופיע בפנינו, בנפש חפצה ובאוזן כרויה".

כבל הבהיר כי אם יגיע למסקנה שהמתווה הזה אינו הטוב ביותר, יפעל כדי שהוא לא יאושר. "מי שחושב שעמדת ועדת הכלכלה בסופו של יום תהיה המלצה שממנה ניתן להתעלם כאילו כלום, חי בלה-לה-לנד".