נתניהו: הסרת המוצרים - חרם לכל דבר

נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות לחרם על מוצרים מיו"ש בברלין ובהבעת הערכה לעירנות האזרחים מול גל הטרור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ו

ראש הממשלה נתניהו. התקשר לברך
ראש הממשלה נתניהו. התקשר לברך
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות להחלטת הכלבו הגרמני kaDeWe להחרים מוצרים מיו"ש והגולן.

"הכלבו הזה היה בבעלות יהודית, הנאצים לקחו אותו. באופן אבסורדי, עכשיו הכלבו הזה מסמן מוצרים מיישובי יהודה ושומרון והגולן. זה התחיל בסימון מוצרים, ועכשיו אנחנו מתבשרים שהסירו את המוצרים – חרם לכל דבר", אמר נתניהו.

לדבריו, "אנחנו מוחים בתקיפות על הצעד הפסול הזה - פסול מבחינה מוסרית, פסול מבחינה עניינית ופסול מבחינה היסטורית. ואנחנו מצפים מממשלת גרמניה, שיצאה נגד סימון המוצרים, לפעול בעניין החמור הזה".

נתניהו התייחס גם לריבוי פעולות הטרור היוצאות מאזור חברון, "אנחנו ממשיכים להילחם בטרור. בסוף השבוע קיימתי דיונים עם שר הביטחון, שר הבט"פ והרמטכ"ל. הנחיתי את גופי הביטחון לרכז את המאמצים על נפת חברון, משם יוצאים רוב הפיגועים או כולם. אנחנו מבצעים שם מעצרים, מחסומים, כתרים ומתגברים כוחות. עשינו את זה גם בירושלים שממנה יצאו רוב הפיגועים".

"אני רוצה לברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנמרצת שהם עושים לסיכול הפעולות, או לתפיסת המרצחים", הוסיף נתניהו. אני רוצה גם להביע מילת הערכה לאזרחי ישראל. אנחנו עומדים מול טרור יחידים – זה לא טרור של ארגונים, זה טרור של יחידים, לעתים עם סכיני מטבח, מוסתים בעיקר ברשתות החברתיות. קשה מאוד למנוע באופן הרמטי הגעה של סכינאי כזה או מפגע כזה למקום זה או אחר. ולכן, בנוסף לפעילות שאנחנו עושים בריכוזי הטרור עצמם, בנוסף לפעילות שעושים אנשי הביטחון, נדרשת ערנות מרבית מאזרחים, ואני חייב להגיד שאנחנו מגלים ערנות כזאת, הרבה תושייה והרבה אומץ לב, והדבר הזה ראוי לכל ברכה. אנחנו עדיין במאבק, הוא יימשך - המאבק הזה נמשך כבר קרוב למאה שנים, אבל אנחנו נתגבר גם על הגל הזה".