פיגוע גדול נמנע לפני משחקה של נבחרת גרמניה

בשבוע שעבר בוטל משחק הידידות בין נבחרות גרמניה והולנד. כעת מתברר כי החשש לפיגוע רב נפגעים אומת ונמנע פיגוע גדול במהלך המשחק.

נרי וייס - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ו

פיגוע גדול נמנע לפני משחקה של נבחרת גרמניה-ערוץ 7
פיגוע גדול נמנע
צילום: רויטרס

אם להאמין לפרסומים בתקשורת הגרמנית אודות משחק הכדורגל בין נבחרות גרמניה והולנד, המשחק שהתבטל בשל חשד לאירוע טרור בשבוע שעבר, אזי שביטול משחק הידידות בין שתי הנבחרות הביא לנס גדול כשאירוע רב נפגעים נמנע בעקבות ביטול המשחק.

כזכור, בשבוע שעבר, שעות ספורות אחרי ביטול משחק הידידות בין נבחרות ספרד ובלגיה מחשש למתקפת טרור, הודיעו רשויות גרמניה כי משחקה של הנבחרת המקומית ואלופת העולם מול נבחרת הולנד מבוטל ושלחה את עשרות אלפי האוהדים שכבר נכחו באצטדיון שבהאנובר אל ביתם במהירות.

החשש היה כי קבוצה של מחבלים איסלאמיים מתכננים לבצע פיגוע רב נפגעים בסמוך ובתוך האצטדיון, במהלך המשחק בו הייתה אמורה להיות גם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל.

במהלך סריקות שהתבצעו סביב האצטדיון נמצאה משאית תופת שהוסוותה לאמבולנס וכעת מתפרסמים בתקשורת הגרמנית פרטים נוספים מהאירוע.

על פי הפרסום בגרמניה מפי גורמי מודיעין במדינה, חוליית המחבלים שטרם נתפסה תכננה לפוצץ שלושה מטענים גדולים במהלך המשחק, בתוך האצטדיון ובסמוך לו. עוד אומרים גורמי המודיעים, כי בנוסף למטענים שהוחדרו אל תוככי האצטדיון הגרמני, תכננו חוליית המחבלים לפוצץ מטענים גם בתחנת האוטובוס הסמוכה לאצטדיון וכן ברכבת שבקרבתו.

על פי המידע שיש בידי הגרמנים, אחד מהמחבלים נושא דרכון גרמני, אך כאמור אלה טרם נתפסו. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il