ג'ון קרי
ג'ון קרי צילום: רויטרס

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עושה את דרכו למזרח התיכון, ולקראת ביקורו אומר בכיר במחלקת המדינה אומר כי בשיחה עם ראש הממשלה נתניהו יעלו נושאים שדנו בהם נתניהו ואובמה בשיחתם בוושינגטון, וביניהם סוריה, דאע"ש ''והדברים הרגילים שאנחנו משוחחים בעניינם עם ישראל".

"בפגישה בין נתניהו והנשיא עלו מספר רעיונות כיצד להפסיק את האלימות ולשפר את תנאי המחיה של הפלסטינים, ואנחנו רואים שבנושא הזה יש יוזמות חיוביות, ויש שיחות בנושא, לפי שעה עדיין ללא פריצת דרך".

הבכיר מציין כי "קרי ישוחח עם ראש הממשלה בעניין הפסקת האלימות, אבל אין כרגע עניין לעשות שום הסכם עם ישראל בנושא, וודאי שלא עם הפלסטינים כדי לחדש את המשא ומתן לשלום. זו לא המטרה שלנו".

"קראנו פעמים רבות בפומבי ובאופן פרטי לשני הצדדים לנקוט צעדים קונקרטיים כדי להציג מחויבות אמיתיות לפתרון של שתי מדינות, וזה מה שאנו ממשיכים לדרוש מהם, ומן הסתם זה גם יביא להפחתת המתיחות", הוא אומר.

עם זאת לאמריקנים ברור שצריך לעשות יותר כדי לעצור את גל הטרור הנוכחי. "ראינו שוב פרץ של אלימות בימים האחרונים, חמישה בני אדם נהרגו, אחד מהם אזרחי אמריקני. זה אסון נורא ואנחנו מודאגים מכך".

הבכיר במחלקת המדינה התייחס לנושא שחרורו של יהונתן פולארד ואמר: "עושים מזה יותר ממה שזה. מר פולארד ריצה את עונשו כמקובל, ושוחרר. לא שמעתי שום בקשה שהופנתה אלינו כדי לאפשר לו לעזוב את ארה"ב.

יצויין כי במהלך הביקור יוועד קרי כאמור, עם ראש הממשלה נתניהו, ואח"כ יצא לרמאללה ויפגוש את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו