נסגר התיק הפלילי נגד בנצי ליברמן

הפרקליטות סגרה את התיק הפלילי נגד ראש רשות מקרקעי ישראל המושעה והגישה תובענה לביה"ד המשמעתי של עובדי המדינה.

רעות הדר , י"א בכסלו תשע"ו

נסגר התיק הפלילי נגד בנצי ליברמן-ערוץ 7
בנצי ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

פרקליטות המדינה החליטה לסגור את התיק הפלילי נגד בנצי ליברמן, ראש רשות מקרקעי ישראל המושעה, במסגרת פרשת השחיתות ברשות.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ואגף המשמעת בנציבות שירות המדינה החליטו להעביר את ההליך נגד ליברמן לטיפול משמעתי, והגישו תובענה לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה.

בכתב התובענה נטען כי חבר הכנסת לשעבר ואיש העסקים בהווה, עו"ד נחום לנגנטל, פנה לליברמן, שהיה בעבר שותפו בעסקי נדל"ן, כדי לקדם את ענייניו וענייני מקורביו האישיים והעסקיים.

על אף שליברמן היה מצוי במצב של ניגוד עניינים, הוא נענה לבקשת חברו והתערב בסוגיה שלא היתה אמורה להגיע לשולחנו. מדובר בפרוייקט ספציפי ממנו התחייב ליברמן להרחיק את עצמו לחלוטין, במסגרת הסדר ניגוד העניינים שנחתם עמו בעת שנכנס לתפקיד.

הסיבה בגינה התחייב להתרחק מאותו פרויקט היא שהוא היה מעורב באותו פרויקט ממש כאיש עסקים פרטי בעבר. לנגנטל חברו היה אמור להרוויח מתוצאות ההחלטה.

בגין חשדות אלה נוהלה חקירה פלילית, שבסופה שקל היועץ המשפטי לממשלה להעמיד את ליברמן לדין פלילי בגין מעשיו. אולם לאחר שבחקירת המשטרה התברר שלאחר מעורבותו הפסולה של ליברמן בנושא – ובעקבות פנייה שנערכה אליו בנושא זה על ידי עורכי הדין של החברה המעורבת בפרויקט, דיווח ליברמן בדיעבד על מעורבות זו ליועץ המשפטי של הרשות, הוחלט להסתפק במיצוי הדין עימו במישור המשמעתי.

"לפיכך הוחלט שהתיק הפלילי ייסגר נוכח מיצוי האינטרס הציבורי בהליך המשמעתי", נמסר ממשרד המשפטים. "יובהר כי מרגע פתיחת החקירה הפלילית, העובד מצוי בחופשה על חשבונו, חלף השעיה''.

במקביל, החליטה הפרקליטות לגנוז את תיק החקירה נגד עו"ד לנגנטל וזאת מחוסר ראיות מספיקות.

בנצי ליברמן, שיוצג על ידי עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, מסר בעקבות ההחלטה לסגור את התיק נגדו: "בחלוף כשנה של חקירה ועינוי דין שלא לצורך הוכח היום לעין כל כי לא היה ממש בטענות נגדי. אני מודה לבורא עולם - הודו לה' כי טוב לעולם חסדו שחפותי הוכחה ושמי הטוב נשמר שלם ונקי.

"גם הקובלנה המשמעתית תתברר כדבר שאין בו ממש. בימים הקרובים אחליט על המשך כהונתי ברשות מקרקעי ישראל", הוסיף.