זיו מזרחי הי"ד
זיו מזרחי הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

החייל שנרצח היום (שני) בפיגוע הדקירה בתחנת הדלק בכביש 443 הוא טוראי זיו מזרחי הי''ד, כבן 20 מגבעת זאב, ששירת ביחידת התצפיות של אוגדת יו"ש.

הלווייתו תתקיים מחר בשעה 13:00 בהר הרצל בירושלים.

דודו של החייל, אלון מזרחי, נרצח גם הוא בפיגוע ההתאבדות בקפה הלל בירושלים בשנת 2003. אלון היה אז בן 22, וניסה למנוע בגופו את כניסת המחבל המתאבד.

מתחקיר הפיגוע היום עולה כי הקצינה שנפצעה בפיגוע ומזרחי הגיעו ברכבם לתחנת הדלק בכביש 443. הרכב שבו נסע מזרחי נפגע בתאונה ממכונית אחרת סמוך לפלאפל אבי שבתחנת הדלק.

מזרחי, שבתפקידו הצבאי משמש כנהג, החליף פרטים עם הנהג הפוגע, ובמקביל התקשר למפקדיו ודיווח על התאונה. אז ניגש המחבל ודקר את מזרחי בבטנו ופצע אותו באורח אנוש. הקצינה נדקרה גם היא ופונתה לבית החולים במצב קל.

זמן קצר קודם לפיגוע ניסה מחבל לדקור חייל בכיכר ליד בסיס החטיבה המרחבית שומרון שבאזור חווארה. המחבל נורה ונהרג על ידי כוח צה"ל בנקודה. לא היו נפגעים במקרה הזה.

בבוקר נפצע גבר בן 70 באורח קל בפיגוע דקירה ברחוב יפו, ליד שוק מחנה יהודה שבירושלים. שתי המחבלות - נערות ערביות בנות 14 ו-16 מצפון העיר שהגיעו לשוק חמושות במספריים וניסו לדקור את העוברים והשבים, נורו על ידי שוטר שזיהה את המתרחש.

אחת מהן חוסלה והשנייה נפצעה קשה. מאבטח בן 27 שרץ לסייע נפצע ככל הנראה אף הוא מהירי ומצבו קל. 

נוסף על הפיגוע בירושלים דווח על פיגוע דריסה באזור חומש שבצפון השומרון. כלי רכב שנכנס לתוך שטח הישוב ניסה לפגוע בקבוצת תלמידי ישיבה. בן 18 נפצע קל. הרכב הפוגע נמלט והוצבו מחסומים באזור כדי לאתרו. צוות מד"א חבר לפצוע אשר הובא ברכב פרטי לכניסה לשבי שומרון, העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים בילינסון.