ח"כ אורן חזן לעג לח"כ אלהרר

במהלך ההצבעות על חוק הגיוס צעק חזן לעברה של אלהרר הנכה "את צריכה שעיסאווי יעזור לך?". לפיד ניגש ליו"ר הכנסת: תזרוק אותו מפה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב בכסלו תשע"ו

ח"כ אורן חזן לעג לח"כ אלהרר-ערוץ 7
אורן חזן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תקרית מביכה התרחשה הלילה (שלישי) במליאת הכנסת, במהלך ההצבעות על חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית.

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) לעג לנכותה של חברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד), וצעק לעברה: "את צריכה שעיסאווי יעזור לך?".

יו"ר "יש עתיד", ח''כ יאיר לפיד, ניגש לאחר ההצבעות ליו"ר הכנסת יולי אלדשטיין, ודרש כי יוציא את חזן מהמליאה. "יולי, יושב פה חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו בנדון? הוא יושב שם וצוחק עליה", אמר לפיד לאדלשטיין.

נזכיר כי בשבוע שעבר ביקשה אלהרר, הסובלת ממחלת שרירים, מחבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) שיצביע עבורה בהצבעות על תקציב המדינה. חזן שהבחין בכך טען שמדבר בהצבעה כפולה המהווה עבירה פלילית. במליאה נוצרה מהומה עד שיו"ר הכנסת הדגיש שהוא מאשר לפריג' ולאלהרר לעשות כן.

לאחר שלפיד פנה לאדלשטיין, השיב לו יו"ר הכנסת "אתה יודע שיש לי בעיה איתו". לפיד הבטיח כי "תוגש תלונה אבל צריך לזרוק אותו מפה. לא רציתי לעשות עם זה משהו כדי שלא יגידו שאני מנצל את השוויון בנטל, חיכיתי עד אחרי ההצבעה, תעיף אותו מהאולם".

"יולי, אתה היו"ר, למי אני אפנה? למי אני אפנה? אתה היו"ר", אמר לפיד. ח"כ חזן קרא לעברו: "יהיר, יהיר, יש לך בעיה איתי?", ויו"ר ''יש עתיד'' השיב לו "תתרחק ממני, יא חתיכת כלום".

בעקבות התקרית כתב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג בחשבון הטוויטר שלו, "התנהגותו של ח״כ אורן חזן מכתימה את הכנסת. אבל הבושה האמיתית היא שנתניהו, כרגיל, עושה אפס מאמץ כדי להסיר את הכתם''.

סגן יו"ר הכנסת, אורן חזן, הגיב לסערה שעורר הבוקר - "לא דיברתי על אלהרר, זו דמגוגיה"הסיפור המלא >> http://bit.ly/1R2OcrP

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ יום שלישי 24 נובמבר 2015