הלווית זיו מזרחי הי''ד

מאות בני אדם השתתפו היום (שלישי) בהלוויתו של רב-טוראי זיו מזרחי הי"ד מגבעת זאב שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בתחנת הדלק בכביש 443.

האב השכול, דורון מזרחי, ששכל גם את אחיו שנרצח בפיגוע בירושלים לפני 13 שנה, ספד לבנו. "לא תשברו את רוחנו, אנחנו נבכה ונתאבל. ביום רביעי הבא אני בעבודה".

"יימח שמם של שונאי ישראל, עם ישראל חי, לא יעזור לכם, לא תשברו את רוחנו. לפני 13 שנה שכלתי את אחי וחשבתי שבזה שילמתי את המחיר. זיו הציל את הקצינה שלו, הוא ירה במחבלים עם סכין בלב, זה זיו, גיבור ישראל".

רבה של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, ספד בהלוויה: "שוב אנחנו עומדים מול קדושים. כל מה שהיה בו היה בשביל ארץ ישראל, ה' יקום את דמו''

"רבים שואלים עד מתי נסבול", אמר הרב, "אין לנו תשובה אבל כתוב - הכל מה', הכל. אנחנו לא יודעים הסברים אבל אנחנו בוטחים בקב"ה. בואו ננצל את ההתכנסות העצובה הזו, זיו עולה עכשיו לפני אבינו שבשמים לעולם שכולו טוב. אבל לנו הצער הגדול שאנו צריכים להיפרד מאדם בגיל כזה".

"העולם הזה הוא חלום אחד גדול. אנשים חושבים שפה העולם האמיתי. העולם למעלה זה העולם האמיתי. המלאכים עכשיו מקבלים אותך למעלה. הקב"ה שש ושמח לקבל נפש כזו. אנחנו מבקשים ממך, תהיה שליח ציבור של כל אלו שנלקחו ותשאל עד מתי ירדפו אחרינו, ואתה לך ותנוח עד לקץ הימים".

הרב יוסף טולדנו, רבה של גבעת זאב, אמר כי "אנו מביאים למנוחת עולמים גיבור. זיו נהרג בהיותו יהודי שמגן על ארץ ישראל, על חיילי צה"ל. זיו היה קדוש ונלקח כמו רבי עקיבא שהיה קדוש ונהרג על קידוש השם כי הוא יהודי. אנחנו קוראים לממשלה להגביר את האבטחה עלינו. מי שמעודד רצח צריך ללכת לכלא. זו המלחמה האמיתית. תהיה מליץ יושר על כולנו".

חנה, המחנכת של זיו בעבר, סיפרה: "סיכמנו שניפגש בעוד חמש שנים. אומרים שאלוקים לוקח רק את הטובים, זה מה שאומרים תמיד. אבל אתה היית באמת. גם אני עכשיו אם שכולה. אני מבטיחה שנזכור אותך תמיד".

האח השכול, לידור מזרחי ספד לאחיו, "אני לא יודע מאיפה להתחיל. איך אני יכול להספיד אותך בגיל כל כך צעיר? כמה הייתי גאה בשם שלך שנקרא על שם סבא זכאי. אני רוצה למסור מסר לכל שונאי ישראל - לא תשברו את עם ישראל, לא תצליחו לשבור. זיו, אני מעריץ אותך. את הגורל אני לא אוכל לשנות. כך רצה ה' . ה' נתן וה' לקח".